Latvijā
Politika

Latvijas “Magņitska sarakstā” arī Čečenijas vadītājs Kadirovs0


Ramzans Kadirovs.
Ramzans Kadirovs.
Foto: LETA

Personu vidū, kurām ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) ceturtdien noteicis liegumu ieceļot Latvijā saistībā ar Magņitska lietu, atrodams arī Krievijas sastāvā esošās Čečenijas vadītājs Ramzans Kadirovs.

Rinkēvičs ceturtdien sociālajā tīklā “Twitter” ievietoja paziņojumu, kurā norādīja, ka noteicis liegumu ieceļot Latvijā 49 personām, pamatojot liegumu ar šā gada 8.februārī pieņemto Saeimas lēmumu “Par aicinājumu noteikt sankcijas Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām”, kā arī ministru prezidenta 22.februāra rezolūciju un Imigrācijas likuma 61.panta 2.daļu.

Sarakstā iekļauts arī Krievijas Izmeklēšanas komitejas priekšsēdētājs Aleksandrs Bastrikins, bijušais Krievijas Iekšlietu ministrijas Izmeklēšanas komitejas priekšsēdētājs vietnieks Oļegs Logunovs, kurš pārraudzīja ieslodzījumā mirušā fonda “Hermitage Capital” jurista Sergeja Magņitska lietu, Andrejs Lugovojs, kas tiek vainots par bijušā Krievijas spiega un Krievijas prezidenta Vladimira Putina kritizētāja Aleksandra Ļitviņenko noindēšanu Londonā 2006.gadā, un vairākas citas personas.

Saeimas lēmumā tika pausts nosodījums Krievijas varas iestāžu rīcībai Magņitska nāves apstākļu nepienācīgā izmeklēšanā, uzsvērta Latvijas atbildība vērsties pret klajiem cilvēktiesību pārkāpumiem, finanšu krāpšanas shēmām un korupciju, kā arī izteikts aicinājums valdībai noteikt sankcijas Magņitska lietā iesaistītajām personām.

Magņitskis nomira 2009.gada novembrī pēc 358 pirmstiesas aizturēšanas izolatorā pavadītām dienām. Viņu arestēja pēc tam, kad advokāts bija apsūdzējis vairākas Krievijas amatpersonas liela mēroga korupcijā un Krievijas budžeta izlaupīšanā. Magņitskim tika liegta pienācīga medicīniskā aprūpe, un viņš nomira astoņas dienas pirms termiņa, kad viņu būtu bijis jāatbrīvo vai jātiesā.

Tiek uzskatīts, ka šīs personas atriebjoties organizējušas jurista kriminālvajāšanu, par šīs naudas izsaimniekošanu apsūdzot pašu Magņitski.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
“Eco Baltia vide” atsauks sūdzību IUB par Rīgas sadzīves atkritumu konkursu
13 stundas
LE
LETA
Latvijā
FOTO: Ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa un 1991. gada barikāžu laikā kritušo piemiņas vietām Bastejkalnā
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
Policija rosina apsūdzēt vīrieti par amfetamīna laboratorijas uzturēšanu Salaspilī
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Mūrniece: Šodien jābūvē tādas barikādes, kas mūsu apziņā un prātos aizsargātu Latviju pret viltus ziņām 1
6 stundas
LE
LETA
Sports
Merzļikins atzīts par NHL aizvadītās nedēļas otro zvaigzni
9 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Ekstrēmos laikapstākļos Spānijā divi bojāgājušie 1
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Par mata tiesu no lielas nelaimes! Ļaundaris kāpņu telpā sarīko ugunsgrēku
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Koalīcija iebilst pret mīkstākām prasībām VP vadītāja amata kandidātiem
10 stundas