Foto LETA

Latvijai desmitā “spēcīgākā” pase pasaulē 1

Latvija un Lietuva ir ierindota 10.vietā pasu “spēcīguma” indeksā, ko veidojusi pētījumu kompānija “Arton Capital”, apkopojot datus par to, cik daudz valstis un teritorijas katras valsts pilsonis var apmeklēt bez iepriekš izsniegtas vīzas vai arī var saņemt vīzu, ierodoties citā valstī.

Reklāma
Reklāma
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kuriem Līgo svētki būs īpaši izdevušies
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 66
“Krievu armija ir bijusi plika vienmēr! Vēsturiski tai nekad nekas nav bijis, tāpēc par to nebūtu jābrīnās” 41
Lasīt citas ziņas

Saskaņā ar kompānijas apkopoto informāciju, gan Latvijas, gan Lietuvas pilsoņi bez īpašiem vīzu ierobežojumiem var apmeklēt 149 pasaules valstis, kas ir 10.augstākais rādītājs. Tikpat valstu var apmeklēt arī cilvēki ar Slovākijas vai Slovēnijas pasēm.

Igaunijas pilsoņiem bez būtiskiem vīzu ierobežojumiem ir iespējams apmeklēt 148 valstis, kas ir 11.augstākais rādītājs.

CITI ŠOBRĪD LASA

1.vietu pasu “spēcīguma” indeksā ieņem Vācija, kuras pilsoņi bez īpašiem ierobežojumiem var apmeklēt 158 pasaules valstis.

Otrā “spēcīgākā” pase pasaulē ir Zviedrijai un Singapūrai – šo valstu pilsoņi bez īpašiem ierobežojumiem var apmeklēt 157 pasaules valstis.

Savukārt trešā “spēcīgākā” pase, “Arton Capital” vērtējumā, ir ASV, Dānijai, Francijai, Lielbritānijai, Norvēģijai, Somijai, Spānijai un Šveicei. Šo valstu pase ļauj bez striktiem vīzu ierobežojumiem apmeklēt 156 valstis.

Krievijas – tāpat kā Kiribati – pase ļauj brīvi apmeklēt 103 pasaules valsts. Šo valstu pases atzīta par 43.”spēcīgākajām” pasaulē.

Baltkrievijas, Bolīvijas, Gruzijas, Papua-Jaungvinejas un Saūda Arābijas pases atzītas par 60.”spēcīgākajām” pasaulē – ar tām bez īpašām bažām var ceļot uz 67 pasaules valstīm.

Ar Ganas, Ķīnas, Mongolijas un Ugandas pasēm bez vīzu ierobežojumiem var doties uz 57 valstīm, tādēļ šo valstu pases ir uzskatāmas par 70.”spēcīgākajām” pasaulē.

Indijas un Jordānijas pilsoņi var brīvi apmeklēt 46 pasaules valstis un šo valstu pases ir 81.”spēcīgākās” pasaulē.

Vien 23 valstis un teritorijas bez būtiskiem vīzu ierobežojumiem var apmeklēt ar Afganistānas pasi, kas to padara par “vājāko” pasi pasaulē, ierindojot pēdējā – 98.vietā. Nedaudz labāks sniegums ir Pakistānai (26 valstis un 97.vieta), Irākai (28 valstis un 96.vieta), Sīrijai (29 valstis un 95.vieta), kā arī Somālijai (30 valstis un 94.vieta).

Reklāma
Reklāma

Ņemot vērā to, ar cik valstīm konkrētajai valstij ir bezvīzu režīms un cik valstīs vīzu iespējams nokārtot uz robežas, tā dēvētajā individuālajā reitingā, kurā valstis ir sarindotas pa vienai, nevis grupās, Latvijas pase atzīta par 34.”spēcīgāko” pasaulē, atpaliekot no Lietuvas (33.vieta), bet apsteidzot Igauniju (35.vieta). Visām trim Baltijas valstīm bezvīzu režīms ir ar 116 pasaules zemēm, Lietuvas un Latvijas pilsoņi uz robežas vīzu var nokārtot 33 valstīs, bet Igaunijas pilsoņiem tādas iespējas ir 32 pasaules valstīs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.