Tīna Graudiņa

Latvijas pludmales volejbolisti sekmīgi sāk posmu Maskavā 0

Pludmales volejbolisti Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs ceturtdien Maskavā ar uzvaru trijos setos pār kanādiešiem sāka Pasaules tūres četru zvaigžņu posmu.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Samoilovs/Šmēdiņš, kuriem sacensībās piešķirts 18.numurs, ar 2:1 (15:21, 26:24, 15:12) pieveica kanādiešus Semu Pedlovu/Semu Šahteru, kuri izlikti ar 15.numuru.

Pēc pirmā seta, kurā kanādieši uzvarēja ar 21:15, otrais pagāja līdzīgā cīņā no sākuma līdz beigām, seta galotnē uzvaru izraujot latviešiem ar 26:24. Panākuma iedvesmots, Latvijas duets arī izšķirošajā setā izvirzījās vadībā ar 5:2. Seta vidū Samoilova un Šmēdiņa pārsvars sasniedza četrus punktus – 10:6, taču kanādieši atjaunoja intrigu, panākot 11:12 un liekot latviešiem pieprasīt pārtraukumu. Tas līdzēja, svinot panākumu ar 2-1 (15:21, 26:24, 15:12) un iekļūstot izslēgšanas spēļu turnīrā. Par tiesībām izslēgšanas spēles sākt ar otro kārtu, kā arī par uzvaru grupā Samoilovs/Šmēdiņš šodien, plkst.18:10, tiksies ar brazīliešiem olimpisko čempionu Alisonu Seruti un Alvaru Filju (izlikti ar otro numuru), kuri ar 2-0 (21:18, 21:18) apspēlēja mājiniekus Maksimu Sivolapu/Artjomu Jarzutkinu (31.).

Jau ziņots, ka Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka, kuras pamatturnīrā izliktas ar devīto numuru, H apakšgrupas pirmajā duelī ar 2-0 (21:13, 21:11) pārspēja ķīnietes Čeņu Sjue/Sjiņsjiņu Vanu, kurām ticis 24.numurs. Latvijas duets līdz ar to nodrošinājis vietu izslēgšanas turnīrā. Vakarā viņas cīnīsies par uzvaru apakšgrupā un ceļazīmi uz “play-off” otro kārtu, pretī stājoties krievietēm Jekaterinai Birlovai/Jevgēņijai Ukolovai, kuras izsētas ar astoto numuru.

Traumas dēļ šajā posmā nestartēs vadošais Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs. Jau ziņots, ka trešdien šī turnīra kvalifikācijā zaudējumu cieta Mihails Samoilovs/Aleksandrs Solovejs.

Pamatturnīrā piedalās 32 dueti, kuri sadalīti astoņās apakšgrupās. Vispirms savā starpā tiekas grupas pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēro abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedz izslēgšanas turnīra otro kārtu, vienības, kas guvušas pa vienai uzvarai, iekļūst izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības jānoslēdz.

Pasaules tūres posms Maskavā norisināsies līdz svētdienai. Turnīros pludmales volejbolisti cīnās par punktiem 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijā.