fibaeurope.com

Latvijas U-16 izlasei vēl viens zaudējums Kauņā 0

Latvijas U-16 puišu basketbola izlase Lietuvas pilsētā Kauņā notiekošā Eiropas čempionāta pirmajā spēlē par palikšanu augstākajā divīzijā otrdien ar 68:77 (16:18, 20:18, 15:16, 17:25) piekāpās Izraēlas vienaudžiem.
Pirmās trīs ceturtdaļas aizritēja punkts punktā – Latvija pirmajā un trešajā desmitminūtē pāris reižu izvirzījās vadībā ar sešiem punktiem, bet pretinieki otrajā spēles ceturtdaļā reizi ieguva astoņu punktu pārsvaru. Tomēr ceturtās ceturtdaļas ievadā Izraēla veica izšķirošo izrāvienu 10:1 un Latvija no 58:58 nokļuva iedzinējos ar 59:68. Turpinājumā Latvija vairs nespēja iesaistīties cīņā par uzvaru un cieta ceturto zaudējumu četros turnīra mačos.
Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 16 punktiem bija Edgars Kaufmanis, viņam ar 15 punktiem un 15 bumbām zem groziem piebalsoja Bogdans Raiļans, bet ar 13 punktiem izcēlās Dāvids Atelbauers.
Zīmīgi, ka otrā posma pirmajā spēlē par palikšanu augstākajā divīzijā Latvijas basketbolistiem pirmdien bija jāspēkojas ar Krievijas valstsvienību. Tomēr Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) uz laiku bija diskvalificējusi Krievijas valstsvienības, kas vissāpīgāk skāra tieši puišu kadetu izlasi, kura šajā čempionātā nepiedalās. Līdz ar to krieviem visos mačos piešķirti tehniskie zaudējumi ar 0:20.
Kā zināms, Eiropas čempionāta pirmajā posmā Latvijas kadeti piedzīvoja trīs zaudējumus. Turnīra ievadā latvieši ar 47:64 piekāpās Melnkalnes izlasei, kamēr piektdien ar 64:77 kapitulēja arī Horvātijai, bet pirmo posmu Latvijas basketbolisti noslēdza ar zaudējumu 35:47 Francijai.
Tāpat arī Izraēla pirmajā posmā piedzīvoja vien zaudējumus, piekāpjoties Grieķijai, Spānijai un Lietuvai. Savukārt otro posmu izraēlieši iesāka pirmdien ar zaudējumu 73:84 Itālijai.
Latvijas un Itālijas savstarpējais mačs norisināsies trešdien plkst.16.45, kad Latvijai būs iespējas izvairīties no palikšanas trešajā vietā.
Pirmā posma pirmās trīs apakšgrupu komandas turpina cīņu par medaļām otrajā posmā, kamēr ceturto vietu ieguvējas spēkojas par palikšanu augstākajā divīzijā, kuru pametīs divas vājākās izlases un diskvalificētā Krievija.