Kaimiņu lopi klīst un posta sējumus

Lauka saimnieki bezspēcīgi: Latgalē kaimiņu lopi klīst un posta sējumus 11

Latgalē, Rugāju novadā kaimiņi ļauj saviem lopiem klīst pa citu laukiem un postīt sējumus, vēsta TV3 raidījums “Bez tabu”.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Lasīt citas ziņas
Ģimene jau gadiem ilgi ir bezspēcīga pret kaimiņu klaiņojošajiem lopiem. Lai pasargātu savu īpašumu un ražu sūdzējušies, vērsušies pēc palīdzības pašvaldībā, Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) un citās iestādēs, tomēr lopi turpina postīt sējumus.

“Tā ir ilga problēma, kuru nekādi nevaram atrisināt gadiem ilgi. Tā mēs mokāmies un ciešam zaudējumus. Piemēram, aizpagājušogad kvieši jau bija vārpās, lopi atnāca un noēda pusi vārpas, vēl bija tā, ka pusotru hektāru auzu noēda pa tīro! Problēma jau ilgst aptuveni septiņus gadus,” raidījumam stāsta izpostīto sējumu īpašnieki.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lopu saimnieks gan nenoliedza, ka tie mēdz aizklīst, viņš pieļāva, ģimene, iespējams, kādas citas personas rokām paši atsvabina lopus, jo kārojot viņu zemes.

Rugāju novada pašvaldības policisti arī vairākkārt konstatējuši lopu klaiņošanu, par ko ierosināti administratīvā pārkāpuma procesi un piemēroti sodi. PVD arī aizrādījis, sodījis par lopu klaiņošanu, reģistrācijas pārkāpumiem un licis novērst pārkāpumus.

Plašāk “Bez tabu” sižetā:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.