Uncategorized

Lauksaimniecības nozares līderis pērn – kooperatīvs “Latraps”1


Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīva sabiedrības “Latraps” logo.
Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīva sabiedrības “Latraps” logo.
Foto: LETA

Pērn lauksaimniecības pakalpojumu nozares uzņēmumu topa līderis ar 91,230 miljonu latu apgrozījumu bija lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Latraps”, liecina “Firmas.lv” un aģentūras LETA biznesa portāla “Nozare.lv” veidotais “Latvijas biznesa gada pārskats 2013”.

Nozares uzņēmumu “Top 10” iekļuvuši SIA “Baltic Agro” ar 84,015 miljonu latu, SIA “Scandagra Latvia” ar 37,559 miljonu latu, SIA “Konekesko Latvija” ar 35,479 miljonu latu, AS “Balticovo” ar 34,242 miljonu latu, SIA “Pindstrup Latvia” ar 26,539 miljonu latu, AS “Putnu fabrika Ķekava” ar 23,139 miljonu latu, SIA “Starco Eastern Group” ar 21,174 miljonu latu, SIA “Agrolats” ar 20,920 miljonu latu un SIA “Mineral Impex” ar 16,229 miljonu latu lielu apgrozījumu.

Kā izdevumā norāda nozares eksperti, nozīmīgākais panākums pērn bija Latvijas vēsturē iegūtā graudu rekordraža – 2,1 miljons tonnu -, zemes kreditēšanas programmas īstenošana, kā arī valsts un nevalstisko organizāciju apvienotie centieni panākt vienlīdzīgākus Eiropas Savienības (ES) tiešmaksājumus.

Vienlaikus lauksaimniecības sektorā ļoti nopietni jādomā par produktivitātes paaugstināšanu, jo Latvijā tā ir zemākā Eiropā – atdeve ir tikai 586 eiro (410 lati) no hektāra. Tāpat ir būtiski palielināt apstrādātās zemes platības, jo patlaban reāla ražošana notiek tikai uz 1,45 miljoniem no diviem miljoniem hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes.

Izdevumā arī akcentēts, ka 2013.gads lauksaimniekiem būs izšķirošs, jo pēc ES daudzgadu budžeta apstiprināšanas dalībvalstis pieņems lēmumu par jauno tiešmaksājumu apmēru. Tāpat šogad Zemkopības ministrijai sadarbībā ar lauksaimniekiem ir jāizstrādā Lauku attīstības plāns un jādefinē, kā nozare strādās nākamos septiņus gadus, kā arī jānosaka galvenās prioritātes lauksaimniecībā un zivsaimniecībā.

Kā ziņots, klajā nācis kārtējais “Latvijas biznesa gada pārskata 2013” izdevums, kurā apkopota informācija par nozarē strādājošām firmām, kas veido 98% no visu Latvijas uzņēmumu apgrozījuma un kurās nodarbināti 67% darba ņēmēju Latvijā.

Pārskatā apkopota informācija no uzņēmēju iesniegtajiem 2012.gada pārskatiem. Kopumā drukātajā un interneta versijā publicēta informācija par uzņēmumiem, kuru 2012.gada apgrozījums ir lielāks par 100 000 latu. Šādu uzņēmumu Latvijā ir aptuveni 20 000, un kopējais šo uzņēmumu apgrozījums 2012.gadā bija virs 35 miljardiem latu, kas veido 98% no visa 2012.gada pārskatos uzrādītā apgrozījuma. Apskatītajos uzņēmumos strādā vairāk nekā 513 000 darbinieku, kas saskaņā ar VID datiem ir 67% no kopējā darba ņēmēju skaita.

“Latvijas biznesa gada pārskatā” iekļautas veiksmīgāko uzņēmēju un nozaru ekspertu atziņas un prognozes, kā arī padziļināts biznesa vides apskats un detalizēti nozaru uzņēmumu saraksti – top 10 uzņēmumi 16 industrijās, top 25-50 uzņēmumi 64 virsnozarēs un visi uzņēmumi, kas sadalīti 476 nozarēs.

Atzīmējot šī apjomīgā pētījuma iznākšanu, “firmas.lv” un biznesa portāls “Nozare.lv” 8.novembrī rīkos diskusiju “Latvijas biznesa gada pārskats: izaicinājumi uzņēmējiem 2014”. Diskusijas pamattēmas – izmaiņas enerģētikas jomā un jaunu tirgu iekarošanas iespējas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
3 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kāpēc Kurzeme nesākas Bolderājā. Kur beidzas vēsturiskā Vidzeme un sākas Latgale? Intervija ar Jāni Turlaju
Intervija 1 stunda
LE
LETA
Dabā
Nākamnedēļ laikapstākļi mainīsies. Vai karstums vēl atgriezīsies? Sinoptiķu prognoze
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Naktī notikusi traģēdija Aizputes novadā: vīrietis nokritis no motocikla un gājis bojā notikuma vietā
2 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Man pārsvarā ir vienalga, ko cilvēki par mani domā!” Māksliniece Anna Heinrihsone par apaļo jubileju, izstādēm un piedzīvoto Parīzē
Intervija 2 stundas