Foto: Lauku ceļotājs

“Lauku ceļotājs” dosies ciemos pie lībiešiem 0

2019. gada 24. aprīlī, “Lauku ceļotājs” aicina mediju pārstāvjus doties uz Lībiešu krastu ciemos pie lībiešiem, lai iepazītu to unikālās kultūrvēsturiskās vērtības un tradīcijas tūristu acīm.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests. Pasaki, ko attēlā ieraudzīji pirmo, un uzzini savas stiprās un vājās puses
Eiropas Savienība “piegriež skābekli” Putina režīmam! Krievijai gaidāmi lieli zaudējumi
Kokteilis
FOTO. Ziedu vainagi, ģimene un tradīcijas! Kā Jāņus nosvinēja mūsu slavenības? 28
Lasīt citas ziņas

“Braucienā dosimies uz Ziemeļkurzemes lībiešu reģionu, kur ciemosim lauku sētās, kuras piedalīsies “Māju kafejnīcu dienās”, skatīsim jaunatvērto Lībiešu saieta namu Kolkā, klausīsimies stāstus un baudīsim lībiešu valodu caur dziesmām un kulināro mantojumu,” stāsta “Lauku ceļotāja” prezidente Asnāte Ziemele.

Braucienu vadīs “Lauku ceļotāja” pārstāvis Juris Smaļinskis un LU Lībiešu institūta vadītājs Valts Ernštreits.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mediju pārstāvju brauciens tiek finansēts Igaunijas – Latvijas Programmas no Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Mazo etnisko kultūrtelpu attīstība un popularizēšana kā tūrisma galamērķis” ietvaros, un šajā projektā ir iekļauti divi etnisko kultūru reģioni no Latvijas – Lībiešu krasts un Suitu novads.

Projekta ietvaros norisinās aktīvs darbs, lai Lībiešu krasts un Suitu novads kļūtu par atpazīstamiem tūrisma galamērķiem, kuros saglabātas autentiskas un dzīvas šo abu etnisko kultūrtelpu vērtības.

2018. gada nogalē Lībiešu kultūrtelpa tika ierakstīta Latvijas nacionālā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā un šobrīd lībiešu kopienā notiek aktīvs darbs, lai lībiešu mantojums tiktu ierakstīts UNESCO sarakstā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.