Ledus gabalus aizstūma pāri aizsargdambim…Pļaviņās izkustējies ledus sablīvējums Daugavā 12

Ziņa papildināta pl.18:08.

Ledus sastrēgums otrdien pie Pļaviņām izkustējies un ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils varētu kristies, aģentūru LETA informēja Jēkabpils novada pašvaldības civilās aizsardzības inženieris Ilmārs Luksts.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Pirmdien augšpus Jēkabpils sākās ledus uzlūšana un tā kustība, radot sablīvējumu pie Jēkabpils tilta pār Daugavu, informēja Luksts.

Šorīt pēc plkst.7 ledus sablīvējums izkustējās, tā rezultātā Jēkabpilī, pretī ēkai Pļaviņu ielā 72 ledus gabali tika pārstumti pāri aizsargdambim, bet SIA “Jēkabpils pakalpojumi” darbinieki operatīvi atbrīvojuši brauktuvi no ledus krāvumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ledus Jēkabpilī apstājies pie Daugavsalas, Daugavas plūdums lielākoties plūst pa Daugavsalas labo krastu. Lejpus Jēkabpils ledus nekustas.

SIA “Jēkabpils pakalpojumi” darbinieki operatīvi atbrīvojuši brauktuvi no ledus krāvumiem. Jau ziņots, ka šorīt pēc pl. 7.00 ledus sablīvējums pie Jēkabpils izkustējās, tā rezultātā pretī ēkai Pļaviņu ielā nr.72 ledus gabali tika pārstumti pāri aizsargdambim.
Ekerānuzņēmums no soctīkla “Facebook”/Jēkabpils novada foto.

Ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils paaugstinājies pēdējās divas dienas, šonakt sasniedzot 5,93 metru atzīmi, bet otrdienas pēcpusdienā jau pārsniedza 6 metru atzīmi. Līdz aizsargdambja pārplūšanai vēl esot ļoti tālu, un šāda iespēja pašlaik vēl netiekot izskatīta, sacīja Luksts.

Sakas salā ūdens plūst pāri pārgāznei, applūdinājis divus piebraucamos ceļus pie mājām un vienu pašvaldības ceļu. Iedzīvotāji ir laikus brīdināti un tie, kas gribēja, jau pametuši mājas. Šāda situācija viņiem ir ierasta, stāstīja inženieris.

Ledus vižņiem sastrēgstot, ūdens līmenis atkal var paaugstināties. Pašvaldība aicina sekot līdzi aktuālajai informācijai un interesentiem nedoties vērot situāciju klātienē.

Otrdien Daugavā pie Pļaviņām ūdens līmenis paaugstinājies par nepilniem trim metriem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Plkst.17.20 ūdens līmenis bija 11,24 metri virs novērojumu stacijas nulles punkta. Pilsētā iespējami plūdi.

2013.gada aprīļa palos, kas bija lielākie novērojumu vēsturē, ūdens līmenis Pļaviņu novērojumu stacijā sasniedza 13,5 metrus.

Pie Zeļķu tilta un pie Jēkabpils ūdens līmenis Daugavā pēdējās stundās svārstās, pie Daugavpils tas ir pazeminājies. Turpinās ledus iešana.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.