Latvijā
Sabiedrība

LELB sekos tendencēm sabiedrībā un aktīvāk popularizēs kristīgās vērtības5

Foto: LETA

Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca (LELB) ieplānojusi vairāk sekot tendencēm sabiedrībā un aktīvāk popularizēt kristīgās vērtības, liecina LELB attīstības un tās darbības virzienu stratēģija.

Stratēģijā uzsvērts, ka LELB jākļūst aktīvākai kristīgo vērtību popularizēšanā un aizstāvēšanā. Lai to panāktu, jāizveido darba grupa, kuras uzdevums ir sekot tendencēm baznīcā un sabiedrībā.

“Pamanot problēmas, tai jānāk klajā ar stāvokļa novērtējumu un iespējamo problēmu risinājumu, negaidot izaicinājumu no laicīgo mediju puses,” uzsvērts dokumentā.

Tāpat svarīgs baznīcas uzdevums ir rūpēties, lai tās pravietiskā balss aizvien būtu sadzirdama, skaidrojot Dieva gribu mūsdienām, norādīts LELB stratēģijā. Vienlaikus jārūpējas, lai sabiedrībai saprotamā veidā tiktu skaidrotas baznīcas galvenās vērtības, kā arī baznīcas pozitīvais devums tautas un valsts attīstībā gan vēsturiskā skatījumā, gan šodien.

Kā ziņots, nedēļas nogalē notika LELB sinode, kurā citu lēmumu starpā atbalstīts priekšlikums aizliegt ordinēt sievietes. Šis priekšlikums bija izraisījis plašas diskusijas sabiedrībā, kā arī pašā LELB.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.