Latvijā
Politika

Levits apmeklēs Eiropas Kodolpētījumu centru Ženēvā0


CERN ēka Ženēvā.
CERN ēka Ženēvā.
Publicitātes foto.

Nākamnedēļ plānotās Davosas vizītes laikā Valsts prezidents Egils Levits kopā ar kundzi Andru Leviti apmeklēs arī Eiropas Kodolpētījumu organizāciju CERN Ženēvā, liecina Valsts prezidenta kancelejas publiskotā darba kārtība.

Kā norāda Valsts prezidenta kancelejā, E. Levita viesošanās CERN ir signāls tam, cik Latvija nopietni uztver pētniecības iespējas CERN ietvaros, kā arī novērtējums Latvijas zinātnieku līdzšinējam darbam šajā kontekstā.

Apmeklējuma laikā Valsts prezidents tiksies ar CERN vadību, pārrunājot Latvijas un CERN sadarbību, kā arī teletiltā sazināsies ar Latvijas skolēniem.

Par CERN asociēto dalībvalsti Latvija plāno kļūt 2021.gadā.

Lai veicinātu Latvijas zinātnieku un uzņēmēju sadarbību ar CERN, iesaistoties zinātniskajos pētījumos, eksperimentos un projektos, pērn novembrī tika izveidota starpdisciplināra nacionālā CERN darba grupa, kurā iesaistīta Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte (LU), Rīgas Stradiņa universitāte, Latvijas ražotāji, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un nozaru asociācijas.

Jau ziņots, ka laikā no 21. līdz 25.janvārim Valsts prezidents piedalās Pasaules ekonomikas forumā Davosā, viņu pavada Andra Levites kundze.

Plānots, ka E. Levits tiksies ar pasaules ekonomikas viedokļu līderiem, lai pārrunātu Eiropas Savienības un pasaules ilgtspējai nozīmīgus jautājumus, kā arī uzstāsies diskusijā “Draudi mūsdienu rietumu demokrātijai”.

E. Levits piedalīsies diskusijās par demokrātiju digitālajā laikmetā, galvenajiem ģeopolitiskajiem izaicinājumiem, Eiropas nākotnes perspektīvām, atbildīgu tehnoloģiju un mākslīgā intelekta izmantošanu publiskajā sektorā, “zaļās ekonomikas” un “Eiropas zaļā kursa” sekmēšanu, kā arī citiem jautājumiem.

22. janvāra rītā Valsts prezidents būs viens no trim galvenajiem runātājiem diskusijā par Centrāleiropas un Austrumeiropas ekonomisko dinamiku. Tāpat Valsts prezidents piedalīsies vairākās pasaules ekonomikas viedokļu līderu apaļā galda diskusijās, kur runās par Eiropas Savienības nākotnes un ilgtspējas jautājumiem. Darba vizītes laikā Davosā Valsts prezidentam plānotas arī vairākas divpusējas tikšanās.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Daugavpilī astoņos bērnudārzos nav pieejamas programmas latviešu valodā 6
20 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
Vai mobings pret pašvaldībām? Reforma, kurai atpakaļceļa nav 2
20 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ušakovs nobažījies par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām pandēmijas apstākļos 2
20 stundas

Lasītākie

SK
Skaties.lv
Ekonomika
Latvija viena no pirmajām pasaulē, kas izmēģinās “Apple” un “Google” Covid-19 izsekošanas lietotni 3
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Kā sieviete uz Vanšu tilta vienlaicīgi sadauzīja gan policijas auto, gan dārgu “Bentliju” 4
9 stundas
LE
LETA
Dabā
Šodien gaidāms vasarīgs un saulains laiks, bet lietussargs var noderēt
5 minūtes
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Tramps pamet “Atvērto debesu” līgumu un pasaule kļūst bīstamāka 1
10 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
“Pa vadiem” kopā spēlēt nav iespējams! Saruna ar “Sinfonietta Rīga” māksliniecisko vadītāju ­Normundu Šnē
9 stundas