Lībija tiesā 20 ukraiņu algotņus 0

Pirmdien, 9.aprīlī, Lībijas militārās tiesas priekšā Tripolē stājušies 20 Ukrainas pilsoņi, kuri tiek apsūdzēti par cīnīšanos kādreizējā Lībijas diktatora Muamara Kadafi pusē.

Kļūdas, kas var maksāt ļoti dārgi! 14 lietas, ko nekad nedarīt, ja dzīvo viens
Kokteilis
Katram dzīvokļa vai mājas numuram līdzi nāk sava aura un “liktenis”. Noskaidro savējo!
VIDEO. Šausmu brīdis trasē: 19 gadus vecs olimpiskais favorīts paliek nekustīgs pēc smaga kritiena
Lasīt citas ziņas

“Viņi apsūdzēti par zeme-gaiss raķešu palaidēju sagatavošanu, lai uzbruktu NATO lidaparātam,” aģentūrai AFP paziņoja kāda informēta militārpersona. Pārējās apsūdzības saistītas ar palīdzības sniegšanu Kadafi režīmam, apspiežot revolūciju un uzbrūkot civiliedzīvotājiem.

Militārpersona norādīja, ka sākotnējās izmeklēšanas rezultāti, kas balstīti uz apsūdzēto atzīšanos, liecina, ka viņi ieradušies Lībijā bez savas valsts ziņas vai atbalsta. “Viņi tiek uzskatīti par bijušā režīma algotņiem, līdz mēs varēsim pierādīt pretējo,” viņš piebilda.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienlaikus ar ukraiņiem tiek tiesāti arī divi Krievijas un divi Baltkrievijas pilsoņi.

Apsūdzētie savu vainu noliedz un apgalvo, ka ieradušies Lībijā, lai strādātu naftas sektorā, paziņojusi Ukrainas Ārlietu ministrija. Ukrainai bija ciešas ekonomiskās attiecības ar Kadafi režīmu un pērnā gada februārī, kad valsti satricināja nemieri, Lībijā atradās 1500 Ukrainas pilsoņi, liecina oficiālie dati.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.