Foto-LETA

Līdzekļi ābeles vēža ierobežošanai 0

“Dārzā septiņus gadus vecai ābelei ir vēzis, brūce ir apmēram 2 cm liela. Vai koku var izārstēt ar potziedi?” MODRIS SALACGRĪVĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Smieties vai raudāt? Aitu ganāmpulks, notiesājis iespaidīgu daudzumu kaņepju, sācis uzvesties savādi…
Lasīt citas ziņas

Latvijas Valsts augļkopības institūta vadošais pētnieks Edgars Rubauskis stāsta, ka ar potziedi augļu koku vēzi ierobežot nevarēs. Jau pats nosaukums rāda, ka šis līdzeklis domāts citiem mērķiem. Potziede ir brūču ziede, ar ko apziež potējumus, lai tie neizžūtu.

Vēža apstrādei vajadzīgs dārzkopības preču veikalos nopērkamais līdzeklis Lerāns. Vispirms bojāto mizu no brūces ar nazi rūpīgi izgrebj līdz dzīvai (zaļai) mizai un brūci kārtīgi apsmērē ar šo līdzekli. Atlikušās skaidas savāc un sadedzina.

CITI ŠOBRĪD LASA

Augļu koku vēža ierobežošanai Latvijā reģistrēti divi fungicīdi. Preparātu Čempions 50 (0,3–0,5% darba šķidrumu) izmanto vienu reizi sezonā, apsmidzinot kokus rudenī pēc lapu nobiršanas vai pavasarī pēc zaru apgriešanas (miera periodā, līdz zaļā konusa stadijai). Ar 0,05–0,1% Efektoru (2. reģistrācijas klases preparāts) apstrādā pavasarī pēc zaru izgriešanas, otrreiz – ziedēšanas beigās.

Vēža izplatību veicina vēss un lietains laiks. Infekcija var sākties caur brūcēm pēc zaru izzāģēšanas vai izgriešanas, veidojot vainagus, kā arī zaķu un peļu grauzumos. Lai slimību ierobežotu, galvenais ir iznīcināt infekcijas avotus. Slimie zari tāpēc jāizgriež un tūlīt jāsadedzina.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.