Publicitātes attēls

Lielā vīna tūre turpinās 0

Ceļojums ar garšu un piedzīvojumiem vienmēr paliek atmiņā uz ilgu laiku. Vēlos jūs iedvesmot apciemot cilvēkus, kas ne tikai paši izaudzē gardus augļus un ogas, bet arī prot darīt labus vīnus.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Lasīt citas ziņas
Latvijā ir teju pussimts mazo vīna darītavu un ducis komunikablāko jau otro gadu iesaistījušies projektā “Latvijas vīna tūre”.

Plānojot vasaras ceļojumus vai mīļus pārsteigumus tuviniekiem un draugiem, iesaku iegriezties pie radošiem cilvēkiem, kam patīk svinēt dzīvi. Varētu teikt, ka Kurzemē un Vidzemē vīndari apvienojušies puduros un vēl trīs vīna darītavas atrodas nostāk.

Kurzemes puduris

CITI ŠOBRĪD LASA

Braucot no Rīgas uz Liepāju, pirmais pieturas punkts: pie Tukuma Mazburkās, kur Niedru ģimene saulainā piekalnītē 5 ha platībā audzē vīnogas, cienā gan ar ogām, gan sulu, gan vīnu. Vīns no Latvijā audzētām vīnogām – tas ir ko vērts!

Turpat netālu, Zemītes pagastā, izcili ainaviskā vietā “Tēviņu” mājās no Latvijas augļiem un ogām tiek darināts Tēviņu vīns.

Turpinot braucienu pa nesen noasfaltēto skaistiem skatiem bagāto ceļu caur Kabili uz Kuldīgu, ordeņa pilī vai Padures muižā var pieteikt Smilškalnu ogu vīnu baudīšanu.

Tālāk vīna tūres ceļš vilina uz Aizputes pilsmuižas pagrabu pie šarmantā stāstnieka Mārtiņa Santa, dzirdēt leģendu par “Žubīšu gāzēju” vien ir ko vērts.

Pēc tam jānobrauc uz Durbi, kur uzņēmums “Durbes veltes” dara ne tikai gardus vīnus, bet arī dažādus liķierus un konservējumus. Pēc Jāņiem Durbē, Aizputes ielā 2 tiks atvērts veikaliņš un degustāciju zāle.

Vidzemes puduris

Ceļojumu uz gleznaino Siguldu var lieliski izrotāt ar divu vīna darītavu apciemošanu: Zilver dzērienu darītavā pudelēs pildīti ne tikai dažādu ogu, augļu un ziedu vīni, bet iedabūts pat ābols stiprākā dzērienā.

Krimuldas muižas kompleksā ierīkota Cremon vīna darītava, bet ne tikai vīns ir saimnieka trumpis: arī liķieri, džins un pat Remarka romānu varoņu iecienītais kalvadoss.

Lejaslīgatnē ir unikāla iespēja baudīt ap 20 dažādu vīnu, liķierus un šņabīšus smilšakmens alā izkaltā pagrabā jaukā dzestrumā un sveču gaismā.

Reklāma
Reklāma

Mazliet nostāk no tūristu iecienītajiem ceļiem, Limbažu pagasta Jokās saimnieko Džons Brauns – viņa vecāki atgriezās dzimtenē no Anglijas kopā ar dēlu. Džons šo amatu iemācījās no mātes un iemanījies vīnu darīt ne tikai no augļiem un ogām, bet arī no ozollapām un bietēm!

Vēl trīs vīna darītavas būs kā skaists piedzīvojums dodoties uz Tērveti, Lubānu vai Naukšēniem. Piemēram, Naukšēnos augļus vīniem audzē Paradīzes ābeļdārzā.

Lubānas vīnotava ir jaunākā, bet Oskars Žvagins jau pamanījies pārsteigt pieredzējušos kolēģus ar dzirkstošiem vīniem un cidoniju smalko garšu buķeti deserta vīnā.

Uz Tērveti esam ieraduši braukt pēc bērnības sajūtām uz dabas parku vai pēc vēstures stāsta uz zemgaļu pili, nu iespēja šeit nobaudīt gan vīnus, gan brandavīnus.

Lielā vīna tūre turpinās

Lai laikus izplānotu maršrutu pa Latviju ar vīna garšu, izveidota mājas lapa www.latvijasvinature.lv, te plašāki apraksti un skaistas bildes par katru vīna darītavu un idejas, ko vēl tuvumā apciemot; teksti latviešu, angļu, vācu, krievu, igauņu un lietuviešu valodās; kā arī karte un Android aplikācija, kas lejupielādējama telefonā kā ceļvedis.

Tā kā mazo vīna darītavu saimniekiem jātiek pašiem galā ar izejvielu izaudzēšanu, viņi rāmi nesēž uz vietas savā vīna pagrabā – noteikti iepriekš piesakieties, tad brauciet ciemos un izbaudiet ne tikai dzērienus, bet arī tikšanās prieku ar radošiem un čakliem cilvēkiem.

Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme. Alkoholiskos dzērienu ir aizliegts pārdot, iegādāties un nodot nepilngadīgām personām.

Publicitātes attēls
Publicitātes attēls