Publicitātes foto

Lielākā pensija Latvijā ir 19 tūkstoši eiro 84

Lielākā vecuma pensija Latvijā šobrīd ir 19 tūkstoši eiro, portāls “la.lv” uzzināja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Mājas
FOTO. “Īpašnieks izīrē saulainu dzīvokli!” Rīgā var atrast īres dzīvokļus zem 200 eiro mēnesī, bet… 1
Lasīt citas ziņas

Saskaņā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras sniegto informāciju, nākamās lielākās pensijas ir salīdzinoši daudz mazākas – ap sešiem tūkstošiem eiro mēnesī.

2016.gada jūnijā aģentūras uzskaitē esošās trīs lielākās vecuma pensijas bija 19 tūkstoši eiro, 6,6 tūkstoši eiro un 6,5 tūkstoši eiro.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Pensijas piešķir no summas, no kuras ir veiktas iemaksas. Tas nozīmē, ka maksātas ļoti lielas sociālās iemaksas valstij,” norādīja aģentūrā.

Šā gada pirmajā pusgadā jaunpiešķirto pensiju apmērs vairs nav bijis salīdzinoši tik liels. Šogad lielākā summa, kas aprēķināta pensijas vecumu sasniegušam nodokļu maksātājam, bija 3,1 tūkstotis eiro, liecina šā brīža aģentūras dati.

“Iepriekš rakstīts, ka viens no lielākajiem pensiju saņēmējiem Latvijā ir eksprezidents Andris Bērziņš, kura pensija, kā viņš bija minējis valsts amatpersonas ienākuma deklarācijā, ir 6,5 tūkstoši eiro mēnesī.”

Savukārt pagājušajā nedēļā vietējais laikraksts “Ventas Balss” rakstīja, ka Latvijā ir par vēl vienu bagātu pensionāru vairāk – jūlijā pensijas vecumu sasniedzis Ventspils mērs Aivars Lembergs. Viņam aprēķināta pensija ir ap 6 tūkstošiem eiro mēnesī. Viņš avīzei komentējis, ka draugi joko, ka viņš varēšot izmantot pieejamās atlaides pensionāriem.

Latvijā šobrīd pensionēšanās vecums vispārējā kārtībā ir 62 gadi un 9 mēneši. 2016.gada pirmajā ceturksnī Latvijā vidējā piešķirtā vecuma pensija bija 293 eiro.

Latvijā ir izveidota triju līmeņu pensiju sistēma. Pirmā līmeņa pensijas maksā tagadējiem pensionāriem no budžetā iekasētajiem sociālajiem maksājumiem. Otrais jeb fondēto pensiju līmenis paredz, ka daļa no strādājošo sociālajām iemaksām tiek ieguldīta finanšu sektorā. Savukārt trešajā līmenī darbojas privātie pensiju fondi, kuros līdzekļus var iemaksāt brīvprātīgi.

Reklāma
Reklāma

Pensiju sistēmai šogad aprit 20 gadu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.