Lieliskā Itālija turpinās, spāņi noliek čempionu pilnvaras 0

Itālijas futbolisti Eiropas čempionāta finālturnīra astotdaļfinālā pirmdien uzvarēja Spānijas futbolistus, tādējādi noliekot pretinieku čempionu pilnvaras.

Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 skaitļiem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
TESTS prātvēderiem: ja zini atbildes uz vismaz 8 jautājumiem, tev ir pārsteidzoši attīstīts intelekts

Itāļi Francijas centrālajā stadionā “Stade de France” bija pārāki ar rezultātu 2:0 (1:0). Vārtus Itālijas valstsvienības labā guva Džordžo Kjelīni un Graciāno Pelle.

Mačs iesākās ar lietu un izteiktu Itālijas izlases pārsvaru. Astotajā minūtē Graciāno Pelle pēc brīvsitiena ar galvu raidīja bumbu apakšējā vārtu stūrī, tomēr spāņu vārtsargs Davids de Hea izvirzīja to ārpus laukuma. Dažas minūtes vēlāk “Azzurri” uzbrucējs Emanuēle Džakerīni “šķērītē” sita pa vārtiem, bumba vispirms trāpīja pa vārtu stabu, bet pēc tam to no soda laukuma izraidīja de Hea. Tiesa, bīstamais sitiens tā arī netiktu ieskaitīts, jo tiesneši pirms tam konstatēja aizmuguri.

Turpretī spāņi pirmā puslaika pirmajā pusē neko bīstamu nespēja izveidot, bet otrajā pusē Itālija nedaudz nosēdās aizsardzībā un cerēja uz pretuzbrukumiem. Spēles 30.minūtē Martins Eders bīstami iespēlēja bumbu vārtu priekšā, bet Serhio Ramoss raidīja bumbu ārpus laukuma. Nedaudz vēlāk itāļi ieguva tiesības izpildīt brīvsitienu no apmēram 22 metriem. Vispirms Edera sitienu atvairīja de Hea, bet pie atlēkušas bumbas pirmais bija Džordžo Kjelīni, kurš atklāja cīņas rezultātu. Dažas minūtes vēlāk brīvsitienu izpildīja jau spāņi, tomēr bumba lidoja krietni garām Džanluidži Bufano sargātajam mūrim. Puslaika beigās Džakerīni bija iespējas dubultot pārsvaru, taču de Heu pārspēt viņam neizdevās.

Arī otrais puslaiks sākās ar itāļu saimniekošanu pie pretinieku soda laukuma, taču nedaudz vēlāk jau spānim Alvaro Moratam bija lieliska iespēja panākt izlīdzinājumu, bet Bufons glāba itāļus no vārtu zaudējuma. Pie otriem vārtiem puslaika desmitajā minūtē Eders veiksmīgi ieskrēja soda laukumā, taču viņa sitiens atdūrās pret de Hejas lielisko spēli. Piecas minūtes vēlāk jau tikai veiksme glāba Spānijas izlasi no otro vārtu zaudējuma. 20 minūtes pirms pamatlaika beigām nedaudz aktivizējās spāņi, tomēr viņu centieni panākt izlīdzinājumu bija nesekmīgi.

Dažu minūšu laikā Bufons neitralizēja Artisa Adurisa, Herarda Pikē un Andresa Injestas sitienus, bet otrā laukuma galā piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Lorenso Insinje sita bumbu virsū de Heam. Nervozā pamatlaika galotnē Itālija kļūdījās savā soda laukumā un teju zaudēja vārtus, taču veiksme viņus izglāba no uzvaras izlaišanas, turklāt dažas minūtes vēlāk Graciāno Pelle nonāca vienatnē pret de Heu un dubultoja itāļu pārsvaru.

Itālijai šajā mačā traumas dēļ nevarēja palīdzēt Antonio Kandreva.

Zīmīgi, ka ne mazāk gaidīts būs arī Itālijas nākamais mačs, jo tai pretim stāsies pašreizējā pasaules čempione Vācija.