Foto: Ivars Soikāns/LETA

Liellopu gaļas iepirkuma cenai mēneša laikā 3,1% sarukums 1

Pievieno LA.LV

Govs liemeņa vidējā iepirkuma cena pagājušā gada oktobrī Latvijā bija par 3,1% zemāka nekā mēnesi iepriekš, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

RAKSTA REDAKTORS
Kārtējā iespēja piepelnīties? Iluta neizpratnē, ka tehniskajā apskatē jāmaksā pat tad, ja iepriekšējā skate vēl ir derīga
NASA satelīti uz Zemes fiksējuši netipiskus procesus, kas notiek tieši naktīs 16
Kokteilis
7 lietas, ko astrologi kategoriski aizliedz glabāt makā – pretējā gadījumā nauda “aizbēgs” prom
Lasīt citas ziņas

Pēc ministrijā vēstītā, govs liemeņa vidējā iepirkuma cena 2019.gada oktobrī Latvijā bija 211,1 eiro par 100 kilogramiem. Vienlaikus govs liemeņa cena Latvijā pērn oktobrī bija par 23,2% mazāka nekā vidēji Eiropas Savienībā (ES), kur tā pērnā gada oktobrī bija 275 eiro par 100 kilogramiem.

Teles liemeņa iepirkuma cena Latvijā pērn oktobrī bija 204,9 eiro par 100 kilogramiem, kas ir par 44,3% mazāk nekā vidēji ES, kur tā pērn oktobrī bija 366,6 eiro par 100 kilogramiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Turpretī buļļa liemeņa vidējā iepirkuma cena Latvijā pērn oktobrī bija 232,2 eiro par 100 kilogramiem. Latvijā buļļa liemeņa iepirkuma cena pērn oktobrī bija vidēji par 34,4% zemāka nekā ES pērn attiecīgajā mēnesī, kur tā bija 354 par 100 kilogramiem. Salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš buļļa liemeņa cena Latvijā pieaugusi par 9,7%.

Ministrijā norāda, ka cenās vērojama zināma stabilizēšanās tendence, kaut arī ES dalībvalstīs pastāv cenu atšķirības. Pēdējo 12 mēnešu laikā vidējā cena ir par 4% zemāka nekā cena iepriekšējā 12 mēnešu periodā.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.