Foto-ITAR-TASS

Liepājā skatāma krāšņa tulpju un narcišu izstāde 0

Trīs dienu garumā, no 18. līdz 20. maijam, Liepājas Latviešu biedrības namā liepājnieki un pilsētas viesi aicināti apskatīt vienus no krāšņākajiem pavasara ziediem – tulpes. Tulpju ziedu izstādi jau trešo reizi organizē Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar Latvijā ļoti zināmiem tulpju audzētājiem. Izstādē vienuviet varēs aplūkot tulpju dažādību no skaistākajiem Latvijas ziedu audzētāju dārziem, kā arī noskatīt visskaistāko tulpju šķirni, ko rudenī iestādīt savos dārzos. Košo tulpju parādi papildinās arī narcises.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 85
TV24
“Divas nozares Latvijā pelna neadekvāti daudz!” Pīlēns par nepareizajiem ekonomikas lēmumiem
Lasīt citas ziņas

Šajā gadā tulpju kolekciju izrādīs ziedu selekcionārs Jānis Dukaļskis no Ķekavas novada Daugmales, kurš ar tulpju audzēšanu nodarbojas jau 35 gadus. Izstādē būs apskatāmas apmēram 50 dažādas tulpju un arī vairākas narcisu ziedu šķirnes. Ar 30 narcišu šķirņu dažādību no Kuldīgas novada sava dārza bagātības izrādīs ziedu audzētāja Gunta Vīgante.

Izstādē uz vietas būs sastopama tulpju audzētāja Maruta Mirdza Audare, kura sniegs konsultācijas par ziedu šķirnēm, padomus tulpju audzēšanā un dalīsies ar vērtīgām atziņām par to, kā izvēlēties savam dārzam piemērotāko šķirni, kā arī jaunākās modes tendences šo ziedu audzēšanā. Apmeklētājiem būs iespēja ne tikai apskatīt ziedus, bet arī iegādāties pavasarī stādāmās sīpolpuķes. Piedāvājumā būs montbrēcijas, muskares, lilijas, dālijas, gladiolu sīpolu, kā arī citi sīpolaugi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šo ziedu krāsas var būt visdažādākās – no sniegbaltām līdz gandrīz nakts melnām. Tulpju izmantošana ir ļoti dažāda, kas izvirza tās vienā no vadošajām vietām puķkopībā. Tās der gan skaistiem apstādījumiem, gan grieztajiem ziediem. Prasmīgi izvēloties tulpju šķirnes – no agrīnajām līdz vēlīnajām – dārzos tās var ziedēt no maija līdz pat jūnijam.

Vasaras sezonā Liepājas Latviešu biedrības nams apmeklētājiem piedāvās pavisam sešas ziedu izstādes. Tulpju izstādei kā nākamās sekos īrisu, puķuzirnīšu, pirmo reizi norisināsies arī rožu ziedu izstāde. Tāpat tiks organizēta arī gladiolu un noslēdzošā – dāliju ziedu izstāde septembrī.

Izstādi košāku iekrāsos arī radošās pilnveides studijas “Mākslas Pasāža Radi” dalībnieku gleznotie tulpju un narcišu ziedi dažādās tehnikās.

Izstādes atklāšana notiks 18. maijā pulksten 14.00. Ieeja bez maksas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.