Foto – AFP/LETA

Lietuva ievedīs gāzi arī no ASV 3

Lietuva parakstījusi vienošanos ar ASV par sašķidrinātās dabas gāzes (LNG) pirkšanu, lai mazinātu atkarību no Krievijas gāzes piegādes, ziņo aģentūra AFP.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
10 lietas mājoklī, kas “apēd” tavu enerģiju
Kokteilis
Vīramāte vellamāte? Labākās un sliktākās vīramātes pēc zodiaka zīmes un kā atrast pieeju katrai
300 eiro par plakāta turēšanu? Uzņēmējs publisko saraksti ar skolotāju, kurš atklāj ko negaidītu par jauniešu dalību protestā
Lasīt citas ziņas

Ar Hjūstonā Teksasas štatā izvietoto firmu “Chenier Energy” parakstītais līgums paredz, ka pirmās gāzes piegādes sāksies nākamā gada sākumā, paziņojis valstij piederošās firmas “Litgas” izpilddirektors Dominiks Tuckus. Lietuvas pirmais peldošais LNG terminālis sāka darbu janvārī Klaipēdas ostas teritorijā. Šogad paredzēts ievest 540 miljonu kubikmetru gāzes, ko piegādās Norvēģijas firma “Statoil”. Gāzes imports no ASV vājinātu Krievijas dominējošo stāvokli enerģijas piegādē Lietuvai, jo Krievija izmanto enerģijas resursus spiedienam pret valstīm, kas ir atkarīgas no Krievijas gāzes,” paziņojis Lietuvas enerģētikas ministrs Roks Masjulis (attēlā).

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.