Foto: EPA/ SCANPIX/ LETA

Jāpārvietojas tikai tad, ja tas ir patiešām nepieciešams. Lietuva pastiprina Covid-19 ierobežojumus 4

Lietuvā no trešdienas būs spēkā stingrāki ierobežojumi, kuru nolūks ir iegrožot Covid-19 izplatību, pirmdien nolēma Lietuvas valdība.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 1
Lasīt citas ziņas

Ministru kabinets arī pagarināja valstī spēkā esošo karantīnas režīmu līdz gada beigām.

Noteikts, ka karantīnas režīma laikā jāpārvietojas tikai tad, ja tas ir patiešām nepieciešams. Dzīvesvieta būtu jāatstāj, tikai dodoties uz darbu, tirdzniecības vietām, veselības aprūpes iestādēm vai lai saņemtu citus pakalpojumus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aizliegti tuvi kontakti starp vairāk nekā divām ģimenēm vai mājsaimniecībām, izņemot gadījumus, kad jāsniedz neatliekama palīdzība, jāaprūpē slimnieki vai personas, kas nespēj par sevi parūpēties.

Aizliegts arī rīkot personīga rakstura svinības sabiedriskās un personīgās telpās, ja tajās piedalās vairāk nekā divas ģimenes vai divas mājsaimniecības, un šādās svinībās nedrīkst piedalīties vairāk par desmit cilvēkiem.

Valsts un pašvaldību iestādes pāries uz attālinātu darbu un attālinātu klientu apkalpošanu, izņemot gadījumus, kad attiecīgās funkcijas iespējams veikt tikai darba vietā.

Tirdzniecības centros vairāk ierobežos klientu plūsmas, lai platība uz vienu klientu būtu 15 kvadrātmetru mazajās tirdzniecības vietās un 30 kvadrātmetru lielajās tirdzniecības vietās.

Autostāvvietās pie veikaliem, tirdzniecības centriem, tirgiem un citām sabiedriskās tirdzniecības vietām atļauts aizņemt ne vairāk kā 20% no visām transportlīdzekļiem paredzētajām vietām, neskaitot darbiniekiem un invalīdiem paredzētās vietas.

Visos veikalos, tirdzniecības centros, tirgos un citās tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietās ieteikts nerīkot akcijas, un izpārdošanas, lai nepalielinātu apmeklētāju skaitu, palielināt strādājošo kasu skaitu, lai rindā stāvētu ne vairāk par pieciem cilvēkiem, kā arī pagarināt darba laiku. Ieteikts tirdzniecības vietu apmeklēt tikai vienam ģimenes loceklim.

Aizliegts izīrēt telpas svinību rīkošanai.

Pirmsskolas un sākumskolas mācības notiks klātienē, bet mācības pamatskolā un vidusskolā – neklātienē, izņemot specializētās skolas un vispārizglītojošo skolu specializētās klases.

Reklāma
Reklāma

Bērnu un pieaugušo interešu izglītība varēs notikt tikai attālināti, izņemot praktiskās nodarbības gaisa, jūras un autotransporta līdzekļu vadīšanā, kā arī valodas zināšanu sertifikāciju, lai varētu iestāties augstskolā.

Skolām rekomendēts ziemas brīvlaiku noteikt agrāk, nekā paredzēts, – no 14. decembra līdz 3. janvārim.

Karantīnas režīms valstī tiek pagarināts līdz 31.decembrim pulksten 24.

Pašreizējais karantīnas režīms Lietuvā sākotnēji tika ieviests no 7.novembra pusnakts līdz 29.novembra pusnaktij, bet vēlāk pagarināts līdz 17. decembrim ieskaitot. Šai laikā sabiedriskās vietās obligāti jāvalkā sejas aizsargmaskas.

Karantīnas režīms Lietuvā bija spēkā arī pavasarī.

Pēc Lietuvas Nacionālā sabiedrības veselības centra datiem, 14 dienu kumulatīvais inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 7.decembrī Lietuvā ir 996,2.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.