Laukos
Politika

LLU dibina jaunu stipendiju programmu zirgkopības nozares atbalstam0

Foto: Timurs Subhankulovs

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Attīstības fondā Jelgavā dibināta jauna stipendiju programma “Afrēda Seržāna stipendija”, informēja augstskolā.

Stipendijas mērķis ir godināt kādreizējā Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas docenta Alfrēda Seržāna mūža devumu zirgkopībā un atbalstīt Latvijas zirgkopības nozari. Stipendijas mecenāts ir Alfrēda Seržāna dēls Uldis Seržāns.

Alfrēds Seržāns (1913.-2000.) absolvēja Latvijas Universitātes Lauksaimniecības fakultāti 1939.gadā, bet 1941.gadā viņu uzaicināja strādāt par asistentu Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijas Lopkopības katedrā, kas bija Seržāna zinātniski pedagoģiskās darbības sākums. Sākumā viņš vadīja praktiskās nodarbības govkopībā, vēlāk arī zirgkopībā. Seržānam 1949.gadā uzticēja vecākā pasniedzēja amatu, bet 1957.gadā ievēlēja par akadēmijas docentu Īpatnējās lopkopības katedrā.

Lielu sabiedrisko ieguldījumu zinātnieks deva zirgkopības saglabāšanā, it īpaši laikā, kad valdošā ideoloģija uzskatīja, ka zirgi ir jālikvidē, pauda augstskolā. Docents pildīja arī tiesneša pienākumus jātnieku sporta sacensībās, darbojās Jātnieku federācijā un Šķirnes zirgu audzēšanas padomē. Ar docenta Seržāna palīdzību 1960.gadā mācību saimniecībā “Jelgava” tika izveidots zirgu treniņpunkts Mazsilgraužu mājās.

Seržāna dēls Uldis Seržāns klāstīja, ka tēvs ir bijis “slims” ar zirgiem un makšķerēšanu šī vārda labākajā nozīmē, un ideja par viņa darba godināšanu ģimenē jau bijusi kādu laiku. Tikai šogad vienojušies, ka tā varētu būt stipendijas formā topošajiem lauksaimniecības augstākās izglītības ieguvējiem, kuri savu studiju un arī profesionālo darbu vēlas saistīt ar zirgkopību.

Arī Ulda Seržāna māte Maruta Seržāne ir bijusi saistīta ar toreizējo Lauksaimniecības akadēmiju un strādājusi kā lauksaimniecības mehanizatore. Vēlākie pēcteči ģimenē nav sekojuši vecvecāku piemēram un nav izvēlējušies profesionālo karjeru, kas būtu saistīta ar studijām Jelgavā.

Stipendija paredzēta, lai veicinātu studentu zinātnisko, mācību un sabiedrisko darbu zirgkopības nozarē. Lai piedalītos stipendijas konkursā, studējošajam jāuzrāda labas sekmes, aktīva sabiedriskā darbība un jāsagatavo referāts par aktuālu tematu zirgkopībā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Ap Āfrikas cūku mēra skarto novietni Gudenieku pagastā noteikta karantīna
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Atklāj, kur Latvijā konstatēts šogad pirmais ĀCM gadījums mājas cūkām
4 dienas
LE
LETA
Laukos
Veikalos būs plašāk pieejami vietējie augļi un dārzeņi. Parakstīts memorands 1
4 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Biji kādā no šīm ēdināšanas vietām Rīgā un Liepājā? 14 dienas būs jāvelta veselības stāvokļa novērošanai
15 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 pozitīva pasažiera dēļ noteikta karantīna visiem 5.jūlija autobusa Liepāja-Rīga pasažieriem
13 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atgriežoties no Lielbritānijas, pašizolācijā vairs nav jādodas. Publicēts saraksts ar valstīm
13 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Tautas likteņstāstā rodam spēku nākotnei.” Levits un Vīķe-Freiberga iestādījuši veltījuma ozolus Likteņdārzā
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Reportieri bez robežām” pauž nožēlu par ES sankciju izmantošanu, lai Baltijas valstīs aizliegtu RT 1
10 stundas