Latvijā
Izglītība

LLU rektore Pilvere pārvēlēta amatā uz otro termiņu0


Latvijas Lauksaimniecības universitāte.
Latvijas Lauksaimniecības universitāte.
Foto: Ieva Lūka/LETA

Par Latvijas Lauksaimniecība universitātes (LLU) rektori atkārtoti ievēlēta pašreizēja rektore profesore Irina Pilvere, aģentūra LETA uzzināja augstskolā.

Viņa bija vienīgā kandidāte uz šo amatu un rektora vēlēšanās saņēma 154 no 226 klātesošo Konventa locekļu atbalstu.

Rektora vēlēšanās piedalījās LLU desmitā sasaukuma Konvents, kurā ir akadēmiskā personāla, studējošo un vispārējā personāla pārstāvji no universitātes dažādām struktūrvienībām. LLU uzsver, ka Konventa balsojums ir pilntiesīgs, jo sēdē piedalījās 226 pārstāvji, kas ir vairāk nekā divas trešdaļas no Konventa reģistrētā sastāva, kurā apvienoti 240 pārstāvji.

Pilvere amatā apstiprināta turpmākajiem pieciem gadiem. Profesore pārstāv Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāti un pirmo reizi rektora amatā tika ievēlēta 2014.gada maijā. Viņa ir universitātes 16.rektore un otrā sieviete, kurai uzticēts amats. Pirmais ievēlēšanas periods rektora amatā Pilverei noslēgsies 30.jūnijā.

Tūlīt pēc balsojuma rezultātu paziņošanas Pilvere pateikusies universitātes kolektīvam, ar kuru kopīgi strādājusi iepriekšējos piecus gadus, un minējusi izaicinājumus, kas sagaidāmi turpmākajā periodā.

Kā nozīmīgākos turpmāk veicamos darbus viņa akcentēja zinātnes starptautisko izvērtējumu 2019.gadā, studiju virzienu starptautisko akreditāciju no 2020. līdz 2023.gadam un jauna plānošanas perioda sākumu 2021.gadā, kas no LLU prasīs aktīvu iesaisti politikas plānošanas un normatīvo aktu izstrādē. Turklāt paralēli jau rudenī LLU būs jāsāk kopīgs darbs jaunas universitātes stratēģijas izstrādē. Pilvere vairākkārtīgi atzinusi nepieciešamību strādāt kopīgi un aicināja savu rīcību balstīt akadēmiskajās vērtībās, koleģiālā un cieņpilnā attieksmē vienam pret otru.

Turpmākajās nedēļās atbilstoši LLU Konventa balsojumam gaidāms Ministru kabineta rīkojums par Pilveres stāšanos rektora amatā. Savukārt rektores piedāvāto vadības komandu jūnijā izvērtēs un apstiprinās LLU Senāts.

Jau vēstīts, ka līdz 21.janvārim LLU struktūrvienībām bija iespēja izvirzīt vēlēšanām rektora amata kandidātus un uz šī gada vēlēšanām izvirzīts tikai viens pretendents – Pilvere.

LLU rektora vēlēšanas organizē Rektora vēlēšanu komisija desmit cilvēku sastāvā. Tās priekšsēdētāja ir LLU Informācijas tehnoloģiju fakultātes profesore Līga Paura.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SK
Skaties.lv
Latvijā
Sajaucot gāzes un bremzes pedāļus, Ķekavas pusē kāda autovadītāja ietriekusies privātmājā
12 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Jaunākie partiju reitingi Rīgā: Lielākais kāpums “Attīstībai/Par!” un “Progresīvo” sarakstam, kritums – JKP
13 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Dators nav pildspalva vai treniņtērps. Ministrijas iecere vecākiem nodrošināt bērnus ar datoriem radījusi daudz jautājumu 3
14 stundas

Lasītākie

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Filmu cienīgas intrigas Latvijā – par bandītiem, kuri spridzināja cilvēkus, bēga uz Krieviju un meloja policijas labā
3 stundas
ML
Māra Libeka
Latvijā
Caurumi paver ceļu koronavīrusam. Kas glābs – obligātas maskas iebraucējiem, jauna vīzu politika vai ārsts lidostā?
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Neviena jauna Covid-19 slimnieka – vai esam palikuši uzmanīgāki?
31 minūtes
IE
Ināra Egle
Latvijā
Varavīksnes, 9. maija vai 18. novembra Rīga? Spēle “grozoties” tikai ap trim sāncenšiem 3
3 stundas
LA
LA.LV
Laukos
“Turpinām augt un investēt!” Covid-19 dēļ attīstība laukos neapstājas
4 stundas