Kultūra
Māksla

LMA absolventes saņēmušas Minhenes universālā dizaina institūta balvas0


Madara Salma “Rati & ragavas”.
Madara Salma “Rati & ragavas”.
Publicitātes foto

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Dizaina nodaļas absolventes Nora Gavare un Madara Salma saņēmušas Universālā dizaina institūta starptautiskā konkursa “Universal Design Competition 2020” balvas, aģentūru LETA informēja LMA pārstāve Laura Ozola.

Marta sākumā Minhenē norisinājās Vācijas vadošā dizaina un Minhenes radošās uzņēmējdarbības nedēļa (MCBW), kuras laikā Minhenes Universālā dizaina institūts organizēja starptautisku izstādi un konkursu “Universal Design Competition 2020”.

Konkurss jau vairākus gadus apzina un popularizē projektus, produktus un pakalpojumus, kurus radījuši studenti, jaunizveidoti uzņēmumi un uzņēmumi universālā dizaina kategorijā. Konkursa rīkotāji uzsvēra, ka mūsdienās universālais dizains ir kļuvis ne tikai par dizaina tēmu, bet arī par ekonomikas, zinātnes un sabiedrības pārdomātu dizaina disciplīnu.

Vairāk nekā 100 ekspertu un patērētāju žūrijas locekļu vērtējumā LMA Dizaina nodaļas maģistra programmas absolventei Gavarei piešķirta Universālā Dizaina ekspertu balva, savukārt LMA Dizaina nodaļas bakalaura programmas absolvente Salma saņēmusi gan Universālā Dizaina ekspertu, gan arī patērētāju balvu.

LMA rektors Kristaps Zariņš norādīja, ka tas ir nopietns sākums sadarbībai starp Rīgas un Minhenes pilsētām radošo industriju jomā – mākslas un dizaina nozarēs. Viņš pauda prieku, ka LMA to sāk ar savu studentu snieguma atzinīgu novērtējumu – trīs balvām universālā dizaina jomā.

Gavares dizaina balvai pieteiktais darbs “Kopienas dārzs _audz_” tapis sadarbībā ar LMA pasniedzēju Lieni Jākobsoni un ir uz līdzdarbošanās principu balstīts sociālā, universālā un pieredzes dizaina projekts – sabiedrībai. Projekta ideja ir savest kopā pilsētas iedzīvotājus un attīstīt dārzkopību pilsētas kontekstā. Tādejādi dalīties un gūt zināšanas, vairojot sapratni par ēdiena izcelsmi, kā arī aktualizējot veselīga dzīvesveida un ilgtspējīga dzīvesstila kustību.

Salma konkursā piedalījās ar savu darbu “Rati & Ragavas”. Tas tapis kopā ar LMA profesori Barbaru Ābeli, asociēto profesoru Ervinu Pastoru un emeritus profesoru Juri Panteļējevu. Šis darbs tapis kā interpretācija par latviešu teicienu “Ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.