Uncategorized

LMB nominācija “Par sniegumu”0

PAR IZCILU SNIEGUMU
Izvirzīti: vokāliste Marina Rebeka, akordeoniste Ksenija Sidorova (attēlā) un klarnetists Egīls Šēfers.

Marina Rebeka ir viena no tām dziedātājām, kas apliecina Latvijas augsto starptautisko vokālo statusu – angažementi Ņujorkas Metropoles opernamā, Čikāgas Liriskajā operā, Vīnes Valsts operā, Cīrihes Valsts operā, Bavārijas Valsts operā, Berlīnes Vācu operā, Londonas Covent Garden, Zalcburgas festivālā, Rosīni festivālā Pezāro; koncerti Romas Auditorium, Milānas La Scala, Prāgas Dvoržāka zālē un citviet. Nominēšana Lielajai mūzikas balvai ir liecinājums Marinas Rebekas prasmei izcelt savus lieliskos trumpjus – labu skolu, māku izvēlēties balsij atbilstošu repertuāru, dziedājuma vieglumu un dabiskumu bez primadonnas žilbuma. Marinas Rebekas priekšnesumi priecē ar patīkamu personības starojumu un skatuvisko šarmu.

Ksenija Sidorova patlaban ir karjeras plaukumā un pēc spoži pabeigtām studijām Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā iekaro Eiropas festivālus un koncertzāles, kā arī iepriecina ar koncertiem Latvijā, atkal un atkal atgādinot, ka akordeons ir tikpat pilntiesīgs filharmonisks koncertinstruments kā klavieres vai vijole un, prasmīgi rīkojoties, ar to var rādīt debesu brīnumus. Ksenijas repertuārs ir plašs – no baroka un klasicisma līdz mūsdienām. Ksenijas spēja sarunāties ar savu instrumentu ir tikpat plašas. Pirkstus zibinot pār melnbaltajiem taustiņiem un smalki niansēti darbinot plēšas, jaunā mūziķe veda mūs maģijas pasaulē ar Erki Svena Tīra opusu Prophecy un elpu aizraujošā ceļojumā ar savu daudzveidīgo soloprogrammu Spīķeros.

Egīls Šēfers ir prasmīgs un gudrs mūziķis, viņa klarnete skan lokani un vijīgi, maigi un spēcīgi. Viņš baudījis labu skolu Latvijā un Amerikā, turklāt mācījies spēlēt ne tikai moderno klarneti, bet arī 18. gadsimta pirminstrumentu. Koncertā Mazajā ģildē ar Spīķeru kvartetu mums bija iespēja pārliecināties, cik veikli Egīls rīkojas gan ar vienu, gan ar otru klarneti – Mocarts skanēja vienās krāsās, Brāmss maķenīt atšķirīgās. Tā ir liela uzdrīkstēšanās vienas programmas ietvaros, un Egīls Šēfers parādīja, ka ar to tiek galā spoži. Patlaban Egīls Šēfers ir brīvmākslinieks – spēlē īpaši izvēlētos projektos un regulāri muzicē Dānijā mītošajā pūšaminstrumemtu kvintetā Carion, kam vērā ņemama starptautiska karjera.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Uncategorized
Sibīrijas šamane Gaļina operē bez skalpeļa. Redzes apmāns vai praktiska maģija?
10. augusts, 2016
AN
Annika Niedrīte
Uncategorized
Kāpēc kavējamies pagātnē? 6 ieteikumi, kā virzīties uz priekšu
10. augusts, 2016
LA
LA.LV
Uncategorized
Mīlam ziepes! Uzzini, kāpēc Latviju var dēvēt par teju tīrīgāko valsti pasaulē
10. augusts, 2016

Lasītākie raksti

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Valstsvīrs ar statistiķa aicinājumu 1
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
2020.gads Latvijā varētu kļūt par siltāko novērojumu vēsturē
56 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Vidzemes ziemeļos gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -10 grādiem
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Babītē līdz 90% palielināta nekustamā īpašuma nodokļa atlaide daudzbērnu ģimenēm
19 minūtes
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: repmetāla grupas “Limp Bizkit” koncerts “Arēnā Rīga”
31 minūtes