Publicitātes foto

Logu nomaiņa – viens no efektīvākajiem veidiem, kā taupīt siltuma enerģiju 11

Aiva Kalve, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
Kokteilis
VIDEO. Latvieši pauž viedokļus par NBA čempiona Kristapa Porziņģa rīcību pēc iegūtā titula
Mājas
Sieru nevar uzglabāt ledusskapī šādā veidā – vērtīgs padoms mājsaimniecēm 6
Lasīt citas ziņas

Izmaksas par enerģiju turpina augt visā Eiropā, un Eurostat dati liecina, ka šī gada vidū enerģijas cena Eiropas Savienībā sasniedza 41,1%, kas ir par 14,1% augstāka nekā gada sākumā. Vislielākais cenas pieaugums ir gāzei. Enerģijas inflācija patlaban ir augstākā kopš 1997. gada, kad Eiropas Savienībā pirmo reizi publicēja vienoto patēriņa cenu indeksu. Tas nozīmē, ka iedzīvotājiem šoziem jārēķinās ar augstiem komunālajiem maksājumiem visā Eiropā, it īpaši Ziemeļeiropā un Baltijā, kur ierasti valda lielāks aukstums un dienas gaismas ir mazāk. Lai samazinātu rēķinus, mājsaimniecībām jādomā, kā taupīt energoresursus.

“Māju siltināšana, apkures sistēmas nomaiņa, efektīvāka apgaismojuma ierīkošana ir pirmais, kas nāk prātā, domājot par energoresursu taupīšanu mājsaimniecībās. Taču ir vēl citi risinājumi, piemēram, logu nomaiņa, kas arī var sniegt būtisku ietaupījumu,” stāsta VELUX ģenerāldirektors Baltijā Dmitrijs Astašonoks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Logu izolācija un energoefektivitāte būtiski ietekmē mājokļa enerģijas patēriņu un iekštelpu klimatu. Energoefektīvs stiklojums neatkarīgi no tā, vai dubultais vai trīskāršais, palīdz samazināt siltuma zudumus, padarot mazākas oglekļa emisijas un komunālos maksājumus. Eksperts skaidro, ka, nomainot logus, jāpievērš uzmanība ne tikai paša loga energoefektivitātei, bet arī izolācijai ap logu, lai neveidojas termiskie tilti, kas var rasties, nekvalitatīvi veiktu darbu vai ēkas konstrukcijas īpatnību dēļ. Tāpēc viņš iesaka logu nomaiņu uzticēt profesionāļiem, jo nepareizi veikts darbs var veicināt kondensāta veidošanos, pelējuma sēnīšu attīstību un palielināt siltumenerģijas patēriņu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.