Latvijā
Sabiedrība

LTV atbild TV3 pārmetumiem par “Panorāmas” raidlaika maiņu2

Ekrānuzņēmums no “Panorāmas”

Sabiedriskā televīzija nekad nepakārtos savu darbu komercmediju interesēm un nestrādās pēc atlikuma principa, reaģējot uz mediju grupas “TV3 Group” bažām par Latvijas Televīzijas (LTV) lēmumu ārkārtējās situācijas laikā būtiski izmainīt LTV1 programmas plānojumu, aģentūrai LETA teica LTV valdes loceklis Ivars Priede.

Izmaiņas veiktas, lai nodrošinātu vēl ātrāku sabiedrības informēšanu un vēl saprotamāk izskaidrotu notiekošo Latvijā un pasaulē, kas ir vistiešākais sabiedriskās televīzijas uzdevums.

“Sabiedriskā televīzija nekad nepakārtos savu darbu komercmediju interesēm un nestrādās pēc atlikuma principa – mūsu prioritāte ir sabiedrības informēšana un tas, kā tiek plānota LTV programma, ir atkarīgs no sabiedrības vajadzībām,” sacīja LTV valdes loceklis.

LTV ārkārtējās situācijas apstākļos katru dienu nodrošina četrus ziņu izlaidumus darba dienās un divus brīvdienās LTV1, ziņas krievu valodā LTV7, kā arī reaģē un veic izmaiņas programmā, iekļaujot tiešraides ar atbildīgo institūciju un valdības paziņojumiem un preses konferencēm.

Pēc Priedes teiktā, veicot izmaiņas LTV1 plānojumā, LTV labi apzinājās tiešo konkurenci, kas rodas, sākot vakara galveno ziņu izlaidumu vienlaikus ar TV3 ziņām, tomēr mediju grupas “TV3 Group” pārmetumi sabiedriskajai televīzijai ārkārtējās situācijas laikā neiztur kritiku.

“Ir skaidrs, ka LTV vakara ziņu izlaiduma ētera laika maiņa ir radījusi gan pozitīvu auditorijas reakciju, gan jautājumus, tomēr mēs uzskatām, ka konkurējošās komercmediju grupas argumenti nav pamatoti,” norādīja Priede.

Viņš akcentēja, ka sabiedrībai ārkārtējās situācijas laikā īpaši būtiska ir kvalitatīva, daudzveidīga, plaša un uzticama informācija un tieši to, viņaprāt, nodrošina sabiedriskā televīzija, mainot vakara ziņu izlaiduma ētera laiku.

Priede pauda viedokli, ka tieši konkurējošā mediju grupa regulāri veikusi ētera plānošanu tā, lai veicinātu auditorijas sašķelšanos, tādējādi sašaurinot skatītājam vienlaikus pieejamo ētera laiku.

“Tā ir bijis gan gadījumā ar televīzijas kanāla LNT rīta ziņu izlaidumu, lemjot to sākt pusstundu ātrāk par LTV “Rīta Panorāmu”, gan gadījumā ar vakara ziņu izlaidumu – agrāk TV3 ziņas sākās plkst.19, bet tikai no šī gada sākuma ir pārceltas uz plkst.20 – tuvāk “Panorāmas” tradicionālajam ētera laikam. Tāpat no šī gada sākuma TV3 darba dienās plkst.18 ieplānotas “TV3 ziņas īsumā”, kas sākas vienlaikus ar LTV1 Dienas ziņām, kas šajā laikā plānotas vēsturiski,” klāstīja Priede.

LTV uzskata, ka mediju grupas pārmetumi ir arī neētiski, jo pētījumu kompānijas Kantar TNS dati, kuros salīdzināti 2019. un 2020.gada reitingu rādītāji televīzijas ziņām latviešu valodā visos kanālos, kuros pieejamas ziņas latviešu valodā, liecina, ka 2020.gada janvārī un februārī tās piedzīvojušas kritumu 28% apjomā, salīdzinot ar 2019.gada janvāri un februāri.

“Mediju grupai, kas smagi iedragājusi Latvijas mediju vidi, pieņemot lēmumu likvidēt kanāla LNT ziņu dienestu, nav tiesību šajā situācijā kaut ko pārmest sabiedriskajai televīzijai, sabiedrības interesēs veiktas programmas izmaiņas dēvējot par “informatīvās telpas sašaurināšanu”,” teica Priede.

LTV vadītājs piebilda, ka LTV finansējums arvien ir viens no viszemākajiem visā Eiropā. Šajā situācijā, kad Covid-19 radītās krīzes dēļ sarūk reklāmas ieņēmumi un līdztekus LTV gatavojas iziešanai no reklāmas tirgus bez atbilstoša finansiālās “drošības spilvena”, uzņēmums labi saprot vietējā satura ražošanas apdraudējumu.

Saistītie raksti

Kā jau ziņots, saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības dēļ valstī izsludināto ārkārtējo situāciju LTV vakara ziņu raidījums “Panorāma” no tiek raidīts plkst.20, kas ir 30 minūtes agrāk nekā ierasts.

Tādējādi LTV ziņas vismaz kādu laiku tiks rādītas vienlaikus ar plkst.20 paredzētajām TV3 Ziņām.

Mediju grupa “TV3 Group” pauž neizpratni par sabiedriskā medija rīcību, mainot LTV raidījuma “Panorāma” sākuma laiku, kas nozīmē, ka tā ētera laiks turpmāk sakritīs ar “TV3 ziņu” raidlaiku, tādējādi “samazinot iedzīvotāju iespēju saņemt informāciju no dažādiem kanāliem un būtiski sašaurinot Latvijas informatīvo telpu”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
2 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kāpēc Kurzeme nesākas Bolderājā. Kur beidzas vēsturiskā Vidzeme un sākas Latgale? Intervija ar Jāni Turlajo
Intervija 39 minūtes
LE
LETA
Dabā
Nākamnedēļ laikapstākļi mainīsies. Vai karstums vēl atgriezīsies? Sinoptiķu prognoze
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Naktī notikusi traģēdija Aizputes novadā: vīrietis nokritis no motocikla un gājis bojā notikuma vietā
1 stunda
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Man pārsvarā ir vienalga, ko cilvēki par mani domā!” Māksliniece Anna Heinrihsone par apaļo jubileju, izstādēm un piedzīvoto Parīzē
Intervija 1 stunda