LU Botāniskajā dārzā notiks īpaša svētku ekskursija “Bībeles augi” 0

Ziemassvētku noskaņas aizvien vairāk pārņem arī  LU Botānisko dārzu. Otrajā adventē, svētdien, 10. decembrī, plkst. 12 aicinām uz svētku gaidīšanas laika ekskursiju “Bībeles augi”, kurā iepazīstinās gan ar plaši pazīstamiem, gan mazāk zināmiem augiem, kas minēti Vecajā un Jaunajā derībā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 27
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Lasīt citas ziņas

Bībeli var lasīt dažādi, arī kā unikālu vēstures avotu, kas sniedz liecības par dabu un augiem. Pirmo reizi LU Botāniskā dārza speciālisti Bībeles augu tēmai pievērsās 2009.gadā, kad par šo tēmu tapa izstāde, kas iemantoja plašas skatītāju simpātijas. Šogad LU Botāniskais dārzs piedāvā Bībeles augus iepazīt īpašā ekskursijā zinoša gida pavadībā. Daudzi no Vecajā un Jaunajā derībā minētajiem augiem ir labi pazīstami arī mūsdienās. Tie tiek audzēti dārzos un tīrumos, lietoti medicīnā, pārtikā un citām vajadzībām. Daudziem no tiem arī mūsdienās ir simboliska nozīme, turklāt ne tikai kristīgajā kultūrā.

Ekskursijā iepazīstinās ar tiem Bībeles augiem, kuru mājas ir eksotiskās Palmu mājas siltumnīcas, kā arī botāniskā dārza brīvdabas teritorija. Ekskursijas dalībnieki uzzinās, kurš augs savulaik bijis dārgāks par zeltu, kādi augi ietilpst priesteru svaidāmo eļļu sastāvā, no kura auga pārticis Jānis Kristītājs un kurš Bībeles augs mūsdienās tiek izmantots kā veselīgāka kakao alternatīva. Iepazīsim arī tos augus, kuru augļi pretendē uz Ādama un Ievas aizliegtā augļa statusu, kurš augs minēts ne tikai Bībelē, bet arī Korānā, kā arī uzzināsim, kuras mūsdienās plaši izplatītas garšvielas minētas jau senajos Bībeles rakstos.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.