Ekrānšāviņš no Vimeo.com

Ludzas pils senatni atklās unikālā mobilajā aplikācijā 0

Otrdien, 29. aprīlī plkst. 14.00 Ludzas pilskalnā notiks unikāla vēstures rekonstrukcijas projekta atklāšana, kas tapis ar Latgales Reģiona attīstības aģentūras (LRAA) un Ludzas pilsētas domes atbalstu, portālam LA.lv pavēstīja LRAA pārstāvis Edgars Klušs.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
Veselam
Kā saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes 16
Lasīt citas ziņas

Viņš sacīja, ka projekts nekādā veidā nav saskaņots ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, jo projekts ir pilnībā virtuāls – aplikācija, kas izveidota planšetdatoriem, un kurā Ludzas pilskalna drupas “apaug” ar mūriem, bet tie – ar cilvēkiem.

“Šī ir pirmā šāda veida mobilā aplikācija Baltijas valstīs, kas tiek balstīta uz virtuāli papildinātās realitātes tehnoloģijām un kas ļauj tās lietotājam ar sava planšetdatora palīdzību atgriezties vairākus simtus gadu atpakaļ, ieraudzīt Ludzas Livonijas ordeņa pils ārējo un iekšējo veidolu, kā arī uzzināt daudzus faktus par tā laika Livonijas pils vēsturi un ikdienu,” sacīja Edgars Klušs. Aplikāciju izveidojis Sanktpēterburgas uzņēmums “Piligrim XXI”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ludzas pils vienmēr bijusi nozīmīga kā robežpils. Tā celta 14. gadsimtā, līdz mūsdienām saglabājušās drupas – divas sienas no torņa un pils ārsiena. 1599. gadā pilī tika veikta revīzija, no kuras ir iegūstama senākā informācija par tās izskatu. Tur tika minēti koka tornīši uz aizsargsienām, ar naglām apkalti ozolkoka vārti, dažādas saimniecības ēkas priekšpils teritorijā, iebrukuši pagrabi, kā arī no ķieģeļiem būvētais lielais tornis. Jau 1765. gada inventārā Ludzā minētas tika vairs tikai pilsdrupas. Tomēr, iespējams, pateicoties Vitebskas guberņas gubernatoram, kurš 1830. gadā vērsa ģenerālgubernatora kņaza Hovanska uzmanību uz gleznainajām pilsdrupām un lūdza pilsētas policijai pieskatīt, lai tās netiktu postītas, Ludzas pilsdrupas patiesi saglabājušās gandrīz tādas pašas kā senākajos zīmējumos.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.