Pasaulē
Eiropa

Lukašenko biedē ar “slaktiņu” Minskas centrā0


Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko
Foto: AFP/LETA

Viesturs Sprūde, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko vakar uzstājās ar vēstījumu parlamentam un tautai, paziņojot, ka viņam “ir skaidrs mēģinājums sarīkot slaktiņu Minskas centrā”, ko valsts prezidenta vēlēšanu laikā plānojuši kādi vārdā nenosaukti spēki, kurus Lukašenko saista ar pagājušajā nedēļā Baltkrievijā aizturētajiem 33 Krievijas privātās militārās kompānijas “Vagner” kaujiniekiem.

Baltkrievijas drošības dienesti iepriekš apgalvoja, ka aizturētie kopā ar Baltkrievijas opozīciju esot plānojuši masu nekārtības.

Lukašenko tieši neapvainoja Kremli vāgneriešu sūtīšanā, taču nosauca par “meliem” un “leģendām” to, ka viņi Baltkrievijā uzturējušies tikai tranzītā, lai dotos tālāk uz Stambulu un kādu Āfrikas valsti – kaujinieki esot saņēmuši pavēli “gaidīt”.

Viņš noliedza, ka starp viņu un Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu šajā sakarā pastāvētu vienošanās.

Pēc Lukašenko teiktā, Krievija nomainījusi “brālīgās” attiecības ar Baltkrieviju pret “partnerattiecībām”, taču abas vienmēr palikšot sabiedrotās. Vakar Baltkrievijā sākās arī iepriekšējā balsošana prezidenta vēlēšanās.

9. augustā autoritārajam Lukašenko, kurš atrodas pie varas kopš 1994. gada, pretī stāsies no prezidenta vēlēšanām izslēgtā un arestētā blogera Sergeja Tihanovska 37 gadus vecā dzīvesbiedre Svetlana Tihanovska.

Saistītie raksti

Opozīcija uzskata, ka vara visiem spēkiem centīsies neitralizēt Tihanovsku un falsificēt rezultātus.

Savā priekšvēlēšanu programmā Lukašenko tagad sola piecu gadu laikā dubultot iedzīvotāju algas, mainīt republikas konstitūciju, lai “noteiktu tautas atbildības pakāpi par savu likteni”, un aktivizēt attiecības ar Rietumiem, vienlaikus atstājot “logu” arī uz Austrumiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.