Latvijā
Sabiedrība

LŽA: NEPLP pret sabiedriskajiem medijiem ir rīkojusies bezatbildīgi0


Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļi Gunta Līdaka (no kreisās, kas pati atkāpusies no amata), Ieva Beitika, Patriks Grīva, NEPLP priekšsēdētājas vietnieks Ivars Āboliņš un NEPLP priekšsēdētāja Dace Ķezbere
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļi Gunta Līdaka (no kreisās, kas pati atkāpusies no amata), Ieva Beitika, Patriks Grīva, NEPLP priekšsēdētājas vietnieks Ivars Āboliņš un NEPLP priekšsēdētāja Dace Ķezbere
FOTO: Evija Trifanova/LETA

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pēdējo piecu mēnešu laikā pret sabiedriskajiem medijiem, kā arī Latvijas informatīvo telpu, ir rīkojusies bezatbildīgi un apdraudoši, aģentūrai LETA atzina Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) valdes priekšsēdētāja Ivonna Plaude.

Viņa uzsvēra, ka LŽA uztur savu prasību atcelt lēmumu par Latvijas Televīzijas valdes locekļu apstiprināšanu un izsludināt atkārtotu konkursu,

jo NEPLP izraudzītie jaunie valdes locekļi pēc būtības neatbilst konkursa nosacījumiem un augstajām amata prasībām.

Plaude norādīja, ka NEPLP rīcība – iecelt Latvijas Televīzijas valdē nekompetentus cilvēkus, kuriem nav izpratnes par mediju politiku, žurnālistiku un sabiedriskā mediju nozīmi – ir uzskatāma par nepieļaujamu demokrātiskā valstī.

“Tāpat ir skaidri redzams, ka mediju vide nespēj pieņemt NEPLP lēmumu – Latvijas Televīzijas valdē nelikumīgi ieceltus cilvēkus. Nevienam Latvijas Televīzijas konkursa uzvarētājam nav atbilstoša pieredze, kas atbilstu konkursa nolikumam,” atzīmēja Plaude.

Viņa piebilda, ka NEPLP savas augstprātības dēļ ir pierādījusi, ka nespēj veikt atbildīgu darbu attiecībā pret sabiedriskajiem medijiem un Latvijas informācijas telpu.

Plaude atzīmēja, ka LŽA prasību par Latvijas Televīzijas valdes amatu konkursa rezultātu atcelšanu ir nosūtījusi ģenerālprokuratūrai un Valsts prezidentam.

LETA jau ziņoja, ka šodien no amata atteicies jaunieceltais Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētājs Einārs Geils, kurš iepriekš strādāja par mārketinga tirgus datu analītiķi Latvijas farmācijas kompānijā “Olainfarm” un valdes locekle digitālās attīstības un satura jautājumos ieceltā Eva Juhņēviča.

Kā ziņots, NEPLP nolēma LTV valdes priekšsēdētāja amatā iecelt Gielu, savukārt Latvijas Televīzijas valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatam padome izvēlējās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektori Juhņēviču. Abiem izraudzītajiem nav darba pieredzes mediju jomā.

LŽA iepriekš aicināja NEPLP atcelt lēmumu par Latvijas Televīzijas valdes locekļu apstiprināšanu un izsludināt atkārtotu konkursu. LŽA uzskata, ka NEPLP izraudzītie jaunie valdes locekļi pēc būtības neatbilst konkursa nosacījumiem un augstajām amata prasībām.

“Izraudzītajam valdes priekšsēdētājam nav nekādas vērā ņemamas vadības pieredzes, bet par satura attīstību atbildīgajai valdes loceklei nav pieredzes mediju darbā, ko pati padome iepriekš atzina par noteikti nepieciešamu,” pauda asociācijā.

Saistītie raksti

Jaunā konservatīvā partija paziņojusi, ka Mediju politikas apakškomisijai prasīs anulēt Latvijas Televīzijas valdes konkursa rezultātus, kā arī aicinās izvērtēt NEPLP darbības likumību, izraugoties Latvijas Televīzijas valdes locekļus. Savukārt “Jaunā Vienotība” paziņoja, ka NEPLP rīkotajā Latvijas Televīzijas valdes konkursā saskatāms likuma pārkāpums. Citi politiķi gan norādījuši, ka Saeimai nav tiesību lemt par Latvijas Televīzijas valdes konkursa rezultātiem.

Aicinājumu pārskatīt konkursa rezultātus pauda arī Latvijas Televīzijas, kā arī televīzijas kanāla TV3 raidījuma “Nekā personīga” un Latvijas Radio komanda.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.