Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Militārajās mācībās Latvijas karavīri tikuši rupji lamāti krievu valodā, sūtīti trenēties uz poligonu, nevis pilsētas ielās 217

Artis Drēziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
TV24
“Situācija mainās pa stundām!” Saņemti divi pilnīgi pretēji ziņojumi no frontes. Kurš melo?
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo! 13
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās
Lasīt citas ziņas

Valsts policija reģistrējusi vairākus incidentus pret militāro mācību “Namejs 2022” dalībniekiem. Pagājušās nedēļas nogalē mācības notika vairākos Rīgas mikrorajonos, un pilsētas ielās zemessargi un karavīri veica dažādus praktiskus vingrinājumus.

Kaut arī par militāro mācību “Namejs” norisi Rīgā informācija bija masu saziņas līdzekļos, acīmredzot daļa cilvēku nedzīvo Latvijas informatīvajā telpā vai arī ir naidīgi noskaņoti pret mūsu valsti un armiju. Skaļākais konflikts, kura videoieraksts izplatīts arī sociālajos tīklos, noticis Sarkandaugavā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tur Latvijas karavīri tika ļoti rupji lamāti krievu valodā, sūtīti trenēties uz poligonu, nevis pilsētas ielās. Cik var saprast no rupjiem krievu vārdiem piebārstītās klaigāšanas, šiem Sarkandaugavas iedzīvotājiem bija pretenzijas, ka no trokšņa bērns pamodināts un logu rūtis gluži vai birstot ārā.

Kā man paskaidroja Valsts policijā, kas mācību laikā uzraudzīja sabiedrisko kārtību, šajā sakarā uzsākts administratīvais process pret vienu vīrieti un divām sievietēm. Vīrieša identitāte esot noskaidrota.

Cits gadījums reģistrēts Rīgā, Rusova ielā, kad kāds vīrietis piegājis pie karavīriem un teicis, ka viņam arī esot ierocis. Valsts policija vīrieti nogādājusi policijas iecirknī. Konstatēts, ka pie viņa atrodas gāzes ierocis, kas ir reģistrēts, un vīrietis neatrodas alkohola reibumā. No vīrieša pieņemts paskaidrojums. Esot vēl daži gadījumi, ko policija analizējot un vērtējot.

Valsts policija aicina: ja iedzīvotāju rīcībā ir vēl kādi videomateriāli vai informācija par iespējamiem likumpārkāpumiem militāro mācību “Namejs” laikā, tad par to var ziņot, zvanot pa tālruņa numuru 110.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotā štāba komunikācijas pārvalde notikušos incidentus “Latvijas Avīzei” komentēja uzmanīgi, norādot, ka nevēloties traucēt tiesībsargājošo iestāžu darbu. NBS pārstāve min, ka mācību laikā pilsētvidē tikuši novēroti daži maznozīmīgi incidenti.

Katrs incidents tiekot individuāli izvērtēts, lai pieņemtu lēmumu par nepieciešamību vērsties tiesībsargājošajās iestādēs. Atgadījumi, par kuriem tiek izplatīta informācija sociālajos tīklos, neesot radījuši ietekmi uz mācību norisi. Mācību laikā Valsts policijas pārstāvji, līdzīgi kā norīkotie mācību kontrolieri, rūpējušies, lai novērstu starpgadījumus. Policija reaģējusi atbilstoši situācijai.

Reklāma
Reklāma

“Nacionālie bruņotie spēki vēlas pateikties Latvijas iedzīvotājiem par lielo atbalstu militāro mācību “Namejs 2022″ sagatavošanā un norisē,” pauž NBS pārstāve. Mācību laikā bijis ievērojams sabiedrības atbalsts, tomēr atsevišķos gadījumos nācies saskarties ar dažu iedzīvotāju pret valsts aizsardzību vērstu naidīgu un agresīvu attieksmi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.