Sports
Motoru sports

Macuks izcīna titulu, Karro atgriežas ar uzvaru0


Trasē Latvijas čempions MX1 klasē un Latvijas izlases dalībnieks Toms Macuks.
Trasē Latvijas čempions MX1 klasē un Latvijas izlases dalībnieks Toms Macuks.
Foto: LaMSF Motokrosa komisija

Cēsu “Ezerkalnu” trasē tika noskaidroti Latvijas čempioni motokrosā, prestižākajā MX1 klasē par valsts čempionu kļūstot Tomam Macukam.

Ventspils “Rodeo” motoklubu pārstāvošais Macuks septembra beigās kopā ar Dāvi Ivanovu un Paulu Jonasu Latvijas izlases sastāvā piedalīsies Nāciju krosā Asenes trasē Nīderlandē.

MX1 klase

Macuks uz Cēsīm atbrauca ar milzīgu 83 punktu handikapu pār igauni Janu Jakobsonu un “Ezerkalnu” trasē atlika tika pārkāpt astei – Latvijas čempiona titula iegūšanai pietika ar finišu vienā no braucieniem.

Macukam tas izdevās abos braucienos, ikreiz izcīnot otro vietu. Pirmajā braucienā cīnoties ar bremžu problēmām aiz igauņa Karela Kutsāra, otrajā aiz šī posma uzvarētāja (braucienos trešā un pirmā vieta) Matīsa Karro, kurš trasē atgriezies pēc savainojuma izārstēšanas.

Trešo vietu Cēsu posmā izcīnīja Kutsārs, kuram uzvara pirmajā braucienā faktiski ļāva uzvarēt savstarpēju cīņu par bronzas medaļu ar citu igauni Indreku Megi.

Sezonas kopvērtējums MX1 klasē:
1. Toms Macuks 456
2. Jans Jakobsons 357
3. Karels Kutsārs 331
4. Indreks Megi 320
5. Elgars Jonass 311

MX2 klase

Ralfs Edgars Ozoliņš uz pēdējo posmu ieradās ar viena punkta pārsvaru pār igauni Prītu Ratsepu, kurš noslēdzošajā posmā izcīnīja uzvaru posmā un čempiona titulu. Cits igaunis Jorgens Matiass Talviku uzvarēja pirmo braucienu un otrajā piekāpās tikai Ratsepam, kas kopvērtējumā ļāva izcīnīt bronzas medaļu. Abi igauņi sezonas laikā izlaida Dobeles posmu.

Cēsīs ar divām trešajām vietām uz goda pjedestāla zemāka pakāpiena uzkāpa Dāvis Ivanovs, kurš šajā klasē startēja pirmo reizi, taču darīs to vismaz līdz septembra beigām, kad MX2 klasē pārstāvēs Latvijas komandu Nāciju motokrosā. Tikmēr Ozoliņš noslēdzošajā posmā palika tikai astotais.

MX2 junioru klasē ar divtaktu motocikliem Mairis Pumpurs bija labākais astoņos braucienos no desmit, taču nestartēja Dobelē un tādēļ igaunis Romeo Karu vairs nebija noķerams. Vienīgais, ko izdevās panākt Cēsīs – kopvērtējumā uz trešo vietu atbīdīt Kristu Kristeru Sūnu.

Sezonas kopvērtējums MX2 klasē
1. Prīts Ratseps 366
2. Ralfs Edgars Ozolinš 341
3. Jorgens Matiass Talviku 308
4. Erlands Mackonis 292
5. Toms Babris 286
Sezonas kopvērtējums MX2 2T junioru klasē
1. Romeo Karu 420
2. Mairis Pumpurs 400
3. Kristers Krists Sūna 379
4. Ņikita Gusevs 340
5. Rūdolfs Stankus 277

85 kub.cm klase

Šajā klasē Latvijas čempiona titulu pārliecinoši izcīnīja Kārlis Alberts Reišulis, kurš uzvarēja astoņos no desmit sezonas braucieniem. Pārējos divos pārāks bija šīgada Eiropas čempions un pasaules vicečempions, ar vienu kāju Vācijas čempions Edvards Bidzāns, kurš Latvijas čempionāta sezonu faktiski izlaida.

Sezonas kopvērtējums 85 kub.cm klasē
1. Kārlis Alberts Reišulis 485
2. Markuss Ozoliņš 394
3. Roberts Lūsis 373
4. Martins Platkevics 331
5. Jānis Kubuliņš 297

Ekipāžas

Jānis Daiders un Tanels Keivs šosezon ir kļuvusī par Baltijas labāko ekipāžu, jo nedēļu iepriekš izcīnītajam Igaunijas čempionu titulam tika pievienots arī Latvijas zelts. Viņi Cēsīs ieradās ar 13 punktu pārsvaru un pēc uzvaras pirmajā braucienā pārsvaru pār galvenajiem konkurentiem Māri Rupeiku un Kasparu Liepiņu palielināja līdz 19 punktiem. Otrā brauciena beigās uzvaru izrāva Rupeika ekipāža, taču Daiders finišēja otrais un līdz ar to tika pie čempiona titula. Posmā un kopvērtējumā trešie igauņi Gerts Gordejevs un Keits Kivaste.

Sezonas kopvērtējums ekipāžu klasē
1. Jānis Daiders un Tanels Keivs 409
2. Māris Rupeiks un Kaspars Liepiņš 396
3. Gerts Gordejevs un Keits Kivaste 356
4. Jānis Jegorovs un Pēteris Jegorovs 325
5. Uģis Zvaigznītis un Gints Sīlis 243

Kvadri

Saistītie raksti

Igaunis Kevins Sārs uzvarēja sezonas pēdējos septiņos braucienos, taču tā kā izlaida sezonas pirmo posmu aprīlī Aizputē, jauno valsts čempionu Valēriju Kuzminu kopvērtējumā noķerts neizdevās.

Sezonas kopvērtējums kvadru klasē
1. Valērijs Kuzmins 360
2. Kevins Sārs 344
3. Prīts Jarvloo 324
4. Emīls Sigajevs 262
5. Jānis Saldavs 260

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.