Pasaulē
Eiropa

Madride izvairās no dialoga0


“Spānija, sēdi un runā!” pieprasa Katalonijas neatkarības aizstāvji demonstrācijā Barselonā, kur vakar ieradās Spānijas premjerministrs Pedro Sančess.
“Spānija, sēdi un runā!” pieprasa Katalonijas neatkarības aizstāvji demonstrācijā Barselonā, kur vakar ieradās Spānijas premjerministrs Pedro Sančess.
Foto: Ben Curtis/AP/SCANPIX/LETA

Spānijas premjerministrs Pedro Sančess, vakar apmeklējot Barselonu, nosodījis Katalonijas reģionālās valdības vadītāju Kimu Torru, jo viņš neesot pildījis savu pienākumu gādāt par sabiedrisko kārtību un miera saglabāšanu starp reģiona neatkarības atbalstītājiem un tās pretiniekiem.

Torram adresētajā vēstulē Sančess paziņojis, ka Katalonijas premjerministrs esot novērsies no drošības spēkiem, un atkārtoti uzsvēris, ka viņam esot kategoriski jānosoda jau nedēļu ilgstošie nemieri. Sančess norādījis, ka Torra pienākums kā reģionālās valdības vadītājam ir gādāt par harmonisku līdzāspastāvēšanu starp separātistiem un unionistiem. “Taču jūsu darbība pēdējo dienu laikā bijusi vērsta tieši pretējā virzienā,” savā vēstulē norādījis Spānijas valdības vadītājs.

Katalonijas reģionālā valdība pavēstījusi, ka Torra pieprasījis tikšanos ar Sančesu, taču pagaidām neesot zināms, vai Spānijas premjera vizītes laikā šāda tikšanās notiks.

Pēc Spānijas Augstākās tiesas lēmuma piemērot ilgstošus cietumsodus kataloņu separātistu līderiem par neatkarības referenduma sarīkošanu 2017. gadā Barselonā jau septīto nakti pēc kārtas turpinājušies protesti, kas brīžiem pārauguši vardarbībā.

Torra nedēļas nogalē paziņoja, ka viņš vienmēr ir nosodījis vardarbību, un pārmetis Madridei, ka tā izvairās no dialoga. Atbildot uz Sančesa vēstuli, Katalonijas premjers vakar atkārtoti pieprasījis “dialogu bez priekšnosacījumiem”. Spāņu mediji vēsta, ka Torra vairākkārt mēģinājis sazināties ar Sančesu, taču abas reizes esot atraidīts. Arī reģiona neatkarību atbalstošo Katalonijas Kreiso republikāņu pārstāve nosodīja Sančesu par atteikšanos tieši runāt ar Katalonijas valdību. “Sančess pastāvīgi atsakās no dialoga, [izrādot] necieņu kataloņu tautai,” uzsvēra Marta Vilata Torresa.

Spānijas valdība paziņojusi, ka premjerministrs Sančess Katalonijā apmeklēs sadursmēs ar demonstrantiem ievainotos policistus un tiksies ar drošības dienestu pārstāvjiem.

Spānijas Iekšlietu ministrija paziņoja, ka sadursmēs cietuši 288 policisti un aizturēti 194 protestētāji.
Saistītie raksti

Nemieri Katalonijā atsākās, iedzīvotājiem protestējot pret Spānijas Augstākās tiesas lēmumu piespriest cietumsodus deviņiem separātistu līderiem saistībā ar Katalonijas neatkarības referenduma rīkošanu 2017. gadā.

10. novembrī paredzētas Spānijas parlamenta ārkārtas vēlēšanas, kas šogad būs jau otrās vēlēšanas. Katalonijas jautājums pēdējā laikā dominējis politiskajās debatēs. Visas lielākās Spānijas partijas pastāvīgi iestājušās pret neatkarības referenduma sarīkošanu Katalonijā, lai gan pie varas esošie sociālisti apgalvo, ka esot gatavi dialogam ar kataloņiem visos citos jautājumos.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Pasaulē
Irāna sodījusi ar nāvi starptautiska narkobiznesa grupējuma līderi
1 diena
LE
LETA
Pasaulē
Ķīnā ar koronavīrusu mirušo skaits pieaug līdz 41 cilvēkam
1 diena
LA
LA.LV
Pasaulē
Valsts prezidents viesojas Šveices Tehnoloģiju institūtā un tiekas ar studentiem no Latvijas
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Jau vairāk nekā simts īpašumu atrodas jūras krastā vai pat daļēji zem ūdens
33 minūtes
LE
LETA
Dabā
Iespējams, pēc nedēļas laiks mainīsies. Jaunākā laika prognoze
26 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Mūžībā aizgājis “Latvijas auto” bijušais prezidents Valdis Trēziņš
23 minūtes
VE
Veselam.lv
Veselam
Seleriju sula, kas atbrīvos no “metāliem” organismā – krāpniecība vai jauns brīnumlīdzeklis?
28 minūtes
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1990. gada 27. janvārī. Bažas par PSRS prezidentu
33 minūtes