Vinisiuss Žuniors 19 gadu un 233 dienu vecumā kļuvis par jaunāko spēlētāju 21. gadsimtā, kurš guvis vārtus “El Clasico” spēlē.

Madrides “Real” otrajā puslaikā samaļ miltos “Barcelona” 0

Madrides “Real” svētdien izcīnīja uzvaru Spānijas grandu duelī jeb slavenajā “el clasico”, atgūstot līderpozīciju kopvērtējuma tabulā.

“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32
VIDEO. “Tā ir Rita? Ko tu stāsti!” Lauris Reiniks nosauc attiecību eksperti Ritu Lasmani par bezpajumtnieci

“Real” savā laukumā ar rezultātu 2:0 (0:0) pārspēja savu principiālo pretinieci “Barcelona” komandu.

Madridiešiem vārtus guva Vinisiuss Žuniors un Mariano.

Spēles pirmais bīstamais moments bija 20.minūtē, kad aptuveni no 11 metru soda sitiena atzīmes pāri vārtiem sita Antuāns Grīzmans. Arī nākamā draudīgā situācija bija pie “Real” vārtiem, kad 33.minūtē Arturs izskrēja viens pret madridiešu cietoksni un Tibo Kurtuā vajadzēja demonstrēt savu meistarību.

Tāpat Kurtuā glāba “Real” komandu četras minūtes vēlāk, kad viņam nācās tikt galā ar Lionela Mesi sitienu no tuvas distances. Mājinieki spēles pirmajā pusē centās atbildēt ar pretuzbrukumiem, bet pa īstam nespēja apdraudēt Marka Andrē ter Štēgena sargāto taisnstūri.

Otro puslaiku “Real” sāka apņēmīgām un 55.minūtē Isko aiz soda laukuma robežas grieza bumbu mērķī, taču ter Štēgens akrobātiskā lēcienā bumbu aizvirzīja prom no vārtiem. Sešas minūtes vēlāk pēc vēl viena Isko sitiena bumbu pie vārtu līnijas apturēja Žerards Pikē, bet vēl pēc pāris minūtēm Karims Benzemā no tuvas distances sita pāri pārliktnim.

Otrajā puslaikā komandas bija apgrieztās lomās, taču “Real” savu iespēju izmantoja. Spēles 71.minūtē pēc Toni Krosa piespēles no tuvas distances sita Žuniors Vinisiuss, kura raidītā bumbu pēc rikošeta no Pikē garām ter Štēgenam atrada savu ceļu tīklā – 1:0.

Barselonas futbolisti centās atspēlēties, taču kompensācijas laika otrajā minūtē iekrita pretuzbrukumā. Mariano gar labo malu piezagās vārtiem un no asa leņķa raidīja bumbu tai paredzētajā vietā – 2:0. Līdz ar viņa “golu” mačs noslēdzās un Zinedina Zidāna vadītie vīri varēja līksmot par izcīnīto uzvaru.

Madrides komanda Spānijas čempionāta ietvaros “el clasico” mačā nebija uzvarējusi teju četrus gadus.

“Barcelona” komandai savainojumu dēļ nevar palīdzēt uzbrukuma grupas spēlētāji Luiss Svaress un Usmans Dembelē, kā arī Serhi Roberto. “Real” komandai jāiztiek bez pussargiem Edena Azāra un Marko Asensio, kā arī svētdien nevarēja spēlēt Rodrigo, kuram iepriekšējā spēlē kluba rezerves vienības sastāvā tika parādīta sarkanā kartīte.

Tikmēr trešajā pozīcijā esošā “Sevilla” mājās izrāva uzvaru 3:2 (2:0) pār “Osasuna” komandu.

Spēles 54.minūtē par spēli ar roku ārpus soda laukuma viesus mazākumā atstāja vārtsargs Serhio Errera. Tas gan nebija traucēklis atspēlēt divu vārtu deficītu, tomēr otrā puslaika kompensācijas laikā Jusefs en Nesiri bija precīzs no pāris metriem, ar saviem otrajiem vārtiem mačā izraudams Seviljas komandai uzvaru.

Vēl no vadošajām komandām Madrides “Atletico” viesos nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar Barselonas “Espanyol”. Mājiniekus vadībā izvirzīja Stefans Savičs, kurš 24.minūtē raidīja bumbu savos vārtos, bet otrā puslaika otrajā minūtē Sauls izlīdzināja rezultātu.

Citā spēlē no turnīra tabulas augšgala vienībām “Getafe” viesos ar 1:0 (0:0) pārspēja “Mallorca” komandu. Uzvarētājiem vārtus guva Nemanja Maksimovičs.

Čempionāta kopvērtējuma vadībā ar 56 punktiem 26 spēlēs ir Madrides “Real” komanda, kurai ar 55 punktiem seko “Barcelona”. Trešo vietu ar 46 punktiem ieņem “Sevilla”, ceturtā ar 45 punktiem ir “Getafe”, bet piekto vietu ar 44 punktiem ieņem Madrides “Atletico”.