Kultūra
Māksla

Mākslinieks Ilgvars Zalāns piedalīsies izstādē “Scope Basel”0


Zālamana salu meitene.
Zālamana salu meitene.
Foto: Ilgvars Zalāns

Mākslinieks Ilgvars Zalāns piedalīsies starptautiskā izstādē “Scope Basel” Šveicē, aģentūrai BNS pavēstīja mākslinieka pārstāve Jekaterina Pogrebnaja.

Izstāde Šveicē, Bāzelē, norisināsies no 16. līdz 21. jūnijam līdz ar “Art Basel”. Tajā piedalīsies 85 mākslinieki no visas pasaules.

Latvijas mākslinieka darbus izstādē pārstāvēs galerija “Bastejs”.

“Tā ir lieliska platforma jebkuram māksliniekam, kā arī iespēja sasniegt jaunu profesionālas kapacitātes līmeni,” norādījis Zalāns.

Šveicē mākslinieks tiks pārstāvēts ar sieviešu portretu sēriju, kuru aizsācis, ceļojot pa Dienvidaustrumāzijas valstīm.

Zalāns absolvējis Latvijas Mākslas akadēmiju 1992. gadā, strādājis starptautiskās rezidencēs Spānijā, Nīderlandē, Japānā, Indijā, Filipīnās, Indonēzijā un citās valstīs. Viņam raksturīgas spilgtas krāsas, brīva, taču precīzi aprēķināta gleznošanas maniere un ļoti personisks skatījums uz vietām un cilvēkiem, kas nonāk viņa gleznās. Gleznotāja personālizstādes regulāri norisinās gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Jaunākās Zalāna izstādes notikušas Perahu pilsētā Indonēzijā un Zalcburgā, Austrijā.

Izstāde “Scope Basel” šogad norisināsies jau devīto reizi. Tajā tradicionāli tiek izstādīti vadošo mākslinieku darbi laikmetīgās mākslas jomā. “Scope” tiek organizēta arī Maiami un Dienvidkorejā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.