Alvis Hermanis
Alvis Hermanis
Foto: Evija Trifanova/LETA

Maskavā – pirmizrāde Hermaņa “Gorbačovam” 0

Anita Bormane, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
TV24
Ķīna paziņo, ka kopā ar Krieviju ir gatava aizstāvēt “taisnīgumu” pasaulē. Vai Ķīna nostāsies uz frontes līnijas?
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Lasīt citas ziņas

Maskavas Nāciju teātrī 10. oktobrī pirmizrādi piedzīvojis Alvja Hermaņa iestudējums “Gorbačovs” par kādreizējo PSRS līderi Mihailu Gorbačovu un viņa sievu Raisu ar Jevgeņiju Mironovu un Čulpanu Hamatovu titullomās.

Pirms 12 gadiem Maskavas Nāciju teātrī Hermanis iestudēja “Šukšina stāstus”, un teātris vēlējies turpināt sadarbību. Dažādu iemeslu dēļ tā atjaunojusies pirms vairāk nekā diviem gadiem, kad režisors piedāvājis veidot iestudējumu par Mihailu Gorbačovu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ne pie vienas izrādes neesmu tik daudz strādājis, nav bijis tik daudz mēģinājumu. Pateicoties vīrusam, bija iespēja ilgi un detalizēti gatavoties,” Alvis Hermanis atklājis “Latvijas Radio” raidījumam “Kultūras Rondo”.

Augustā abi aktieri – Jev­geņijs Mironovs un Čulpana Hamatova – viesojušies Rīgā un kopā ar režisoru strādājuši pie iestudējuma. Protams, izrādē neiztikt bez politikas klātbūtnes, bet Hermani vairāk interesējusi Gorbačova personība – kur uzradās cilvēks, kurš pārzīmēja visu pasaules karti: “Jo, kā teica pēdējais KGB vadītājs Krjučkovs, vislielākā kļūda KGB vēsturē ir tā, ka mēs nogulējām Gorbačovu. Esmu pilnīgi pārliecināts, ja nebūtu Gorbačova personības, tad šodien, visticamāk, Latvija nebūtu neatkarīga valsts un joprojām būtu PSRS sastāvā.”

Kā norāda “Kultūras Rondo”, pirms veidot izrādi, Hermanis arī ticies ar Gorbačovu, kurš uzticējies režisoram, jo bija redzējis “Šukšina stāstus”, kurus novērtējis atzinīgi. Arī ar abiem aktieriem viņam esot labas attiecības. Vaicāts, vai izrādi varēs redzēt arī Rīgā, Hermanis atbildējis: “Obligāti, ļoti ceru, esmu pārliecināts, ka tas notiks, kad beigsies viss vājprāts ar vīrusiem. Ceru, ka tas varētu būt nākamā gada laikā.”

“Vai tas ir biogrāfisks stāsts par politiķi? Veltījums pateicībā? Ļoti lielas mīlas stāsts? Liecība par 20. gs. vēsturi? Tā šajā izrādē izaug no šo divu cilvēku mīlestības un atbalsojas skatītāju apziņā. Un tomēr vispirms izrāde ir par cilvēku, kurš nācis no daudziem miljoniem līdzīgu, lai pagrieztu vēstures gaitu, sākot ilgo grēku izpirkšanas ceļu,” tā izrādi vērtē Krievijas “Novaja gazeta” žurnāliste Jeļena Djakova.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.