Medņevas mednieki ar guvumu.
Medņevas mednieki ar guvumu.
Foto no personiskā arhīva.

Medņevas mednieku februāra trofeja 4

Pateicoties laika apstākļiem, kas 8. februāri Latgales pusē nodrošināja ar sniega mākoņiem, MMK “Medņeva” medniekiem sadarbībā ar blakus esošo kolektīvu pārstāvjiem izdevies nomedīt sešus vilkus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Krievu okupanti nocirtuši galvu ukraiņu karavīram
Lasīt citas ziņas

MMK Medņeva valdes priekšsēdētājs Pēteris Pravs pastāstīja, ka šajā medību sezonā ar plēsēju medīšanu nav veicies: “Lūšus vispār neesam redzējuši, tostarp viņu pēdas, jo sniega nav, un pagājušajā rudenī ar piegaudošanu izdevās nomedīt tikai vienu vilku. Diemžēl to, ka viņu ir daudz, zinājām un gandrīz katru dienu uzklausījām iedzīvotāju sūdzības – tur suns saplosīts, tur pēdas gar aitu aploku, tur nokosta stirna, kā arī novērota bieža stirnu parādīšanās apdzīvotu vietu tuvumā. Tā snigšana mums nāca kā Dieva vai Diānas dāvana.

Nekavējoties brauca uz mežu Medņevas, Šķilbēnu un Vecumu mednieki, atrada vesela bara pēdas – kādu septiņu vilku. Izsekojot secinājām, ka plēsēji ienākuši no Krievijas puses caur robežas žogā atstāto spraugu dzīvnieku migrēšanai.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Sarīkotas medības ar dzinējiem. Atsaucība liela – 75 mednieki un 14 dzinēji, apjoms – pieci meža kvartāli. Rezultāts – nomedīti seši vilki.

P. Pravs domā, ka uzreiz tik daudz vilku nomedījuši arī tādēļ, ka dzīvniekiem sākas riesta laiks un viņi pulcējas baros.Par vilku posta darbiem nemitīgi sūdzības uzklausa arī Alberts Draviņš, mednieku biedrības Vecumu mednieks valdes loceklis Viļakas novadā: “Sniega nav, pēdu nav, pie medīšanas netiekam. Redzam tikai postījumus, jo vilku bari seko mežacūku bariem. Tad mūsu pusē, tad Krievijas pusē. Pie cūku barotavas esam atraduši atliekas no vairākiem sivēniem, ko vilki noplēsuši. Kamēr nav nomedīts atļautais limits, vēl ceram, ka uznāks sniegs un mums paveiksies. Līdzko kaut mazliet baltumiņš parādās, meklējam pēdas. Saprotam, ka pie šāda vilku daudzuma vasarā mūsu pusē nekas labs nav gaidāms.

Nepatīkami, ka iedzīvotāji par vilku uzbrukumiem un daudzumu pārmet mums, medniekiem, ka mums neesot intereses medīt vilkus. Žēl, ka cilvēki nesaprot, ka ir ne vien sarežģīti vilkus nomedīt, bet arī ierobežojošais limits, taču realitātē šo zvēru ir ļoti daudz.”

Vēl Vecumu pagastā netālu no Krievijas robežas bitenieku saimniecībās posta darbus dara lāči. Rudens pusē šķēpelēs salauzti seši stropi, bet pāri robežai vietā, kur nav žoga, lāči iestaigājuši pamatīgu stigu.

Vairāk lasiet žurnālā Medības

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.