Medības
Aprīkojums

Mednieka karti var nokārtot attālināti0


Medību bise.
Medību bise.
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Medības bez mednieka sezonas kartes tiek uzskatītas par nelikumīgām, to nosaka Medību likums, bet straujiem soļiem tuvojas laiks, kad jāiegādājas jaunas sezonas kartes, jo 31. martā beidzas 2019. /2020. gada medību sezona. Situācijā, kad varas iestādes iesaka pašizolēties, kā rīkoties šajā gadījumā?

 

Valsts meža dienests īpaši lūdz medniekus būt atbildīgiem pret sevi un apkārtējiem cilvēkiem un mednieka sezonas kartes jaunajai 2020./2021. gada medību sezonai pieprasīt elektroniski, nevis apmeklējot mežniecības klātienē.

To izdarīt ir salīdzinoši viegli. Ir jāuzraksta iesniegums, kas pieejams Valsts meža dienesta mājaslapā, ir jāsamaksā valsts noteiktā nodeva 14,23 eiro apmērā, savukārt personām ar I vai II invaliditātes grupu un valsts akreditēto augstākās izglītības iestāžu pilnu laiku studējošajiem valsts nodeva ir 4,27 eiro.

Iesniegums, maksājuma uzdevums un atlaidi apstiprinošs dokuments, ja piemēro atlaidi, jānosūta uz kādu no virsmežniecību e-pasta adresēm, kas arī pieejamas Valsts meža dienesta mājaslapā. Valsts meža dienests pārbaudīs mednieku apliecības derīgumu un sola, ka izsniegs mednieka sezonas karti 30 dienu laikā. Tomēr, aptaujājot vairākus medniekus, noskaidrojām, ka Valsts meža dienests rīkojas operatīvi un sezonas karti pa e-pastu atsūta dažu dienu, dažreiz pat dažu stundu laikā, tādēļ nav pamata satraukumam, ka sezonas karti varētu nesaņemt līdz 1. aprīlim.

 

Dokumentus vienai mežniecībai

Diemžēl Valsts meža dienests konstatējis, ka, attālināti pieprasot mednieka sezonas kartes jaunajai medību sezonai, virkne mednieku sūtījusi pieprasījumus vienlaikus vairākām virsmežniecībām, cerot, ka šādi mednieka sezonas karti saņems ātrāk. Tas diemžēl sezonas kartes saņemšanas termiņu nevis paātrinās, bet gan palēninās, jo visa mednieku iesniegtā informācija tiek pārbaudīta Meža valsts reģistrā un Valsts kasē. Ja ir vairāki iesniegumi attiecīgi arī vairākām mežniecībām vienlaikus, jāpārbauda viena un tā pati informācija, kas divas vai pat vairākas reizes palielina veicamā darba apjomu. Tādēļ Valsts meža dienests īpaši uzsver, ka pieteikums būtu jānosūta vienai konkrētai virsmežniecībai.

 

Palīdziet līdzcilvēkiem!

Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks aicina “visus būt atbildīgiem un izvērtēt visu, ko dara, ievērojot ierobežojumus un aizliegumus. Mēs esam atbildīgi ne tikai par sevi, bet arī par saviem līdzcilvēkiem. Aicinu arī medniekus savu iespēju robežās palīdzēt līdzcilvēkiem, it īpaši laukos vecāka gadagājuma cilvēkiem, ar produktu iegādi un piegādi, protams, ievērojot visas drošības prasības, lai pasargātu sevi un arī vecāka gadagājuma cilvēkus, kuri ir īpaša riska grupa. Visas savas formālās lietas, kas saistās ar ieroču atļaujām, mednieka sezonas kartēm u. c., kārtot attālinātā veidā. Visus aicinu doties uz mežu svaigā gaisā uz savām medību platībām un darīt, kas nepieciešams – apkarot mazos plēsējus, sakārtot infrastruktūru, protams, vēlreiz atkārtoju – ievērojot drošību.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Nomira 21 gadu vecā mamma un bērns piedzima nosmacis. Sākas tiesvedība par draudzi, kas izvēlējās neizglābt
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Jūrā noslīcis atrasts pirmdien pazudušais jaunietis. Policija atklāj notikušā apstākļus
19 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Pensionāru federācija komentē pensiju celšanu un pastāsta, kāpēc daļa pensionāru būs apbēdināti 1
3 stundas
LE
LETA
Laukos
Graudaugu rekordražas šogad nebūs. Eksperti vērtē situāciju graudkopības nozarē
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Pat stārķi ievēro distanci! Ventspils pusē iemūžināts neparasts skats
2 stundas