Uncategorized

Meitas sertifikāti0

Mana mamma 1997. gadā par sertifikātiem privatizēja zemi. Ar pašas sertifikātiem viņai nepietika, tāpēc izmantoja arī manus, nepilngadīgās meitas sertifikātus. Lai mamma varētu izmantot manus sertifikātus, bija nepieciešama pagasta tiesas vai bāriņtiesas atļauja (īsti neatceros, kas to deva).

 

Toreiz vēl biju skolniece, bet mani aicināja uz šo sēdi, un es devu rakstisku piekrišanu sertifikātu izmantošanai.Tagad mammai ir ierosināts kriminālprocess un draud mantas konfiskācija. Vai es varu kaut kā pierādīt, ka zemes iegādei izlietoti arī mani sertifikāti? Vai par tiem iegādātā zeme var palikt bez konfiskācijas? Zeme ir privatizēta uz mammas vārda. Vai vispār ir vērts kaut ko pierādīt? Kā pareizāk rīkoties? 
Anita Jēkabpilī

 

 

VAS “Privatizācijas aģentūra” valdes priekšsēdētājs Ansis Spridzāns un valdes loceklis Guntis Lauskis atgādina, ka 1997. gadā mūsu lasītāja bija nepilngadīga. Civillikums nosaka, ka rīcības spējas trūkst nepilngadīgajiem, un viņus tiesiskos darījumos tad pārstāv vecāki, aizbildņi vai aizgādņi. Tātad Anitas mātei savulaik ar bāriņtiesas atļauju, piekrītot arī nepilngadīgajai meitai, bija tiesības izmantot viņas sertifikātus zemes privatizācijai un iegūt īpašuma tiesības uz šo zemi. Sertifikāti, kas izmantoti, privatizējot noteiktu īpašumu, ir izlietoti kā maksāšanas līdzeklis un dzēsti MK noteiktajā kārtībā, tādēļ nav iespējams tos atmaksāt.

Likumā “Par privatizācijas sertifikātiem” teikts, ka sertifikātu īpašnieku vecākiem, aizbildņiem vai aizgādņiem bez bāriņtiesas piekrišanas ir atļauts izmantot privatizācijā vai arī pārdot viņu aizbildniecībā vai aizgādnībā esošo personu sertifikātus. Vienlaicīgi gan arī paredzēts, ka persona, sasniedzot pilngadību, var prasīt, lai atzīst tās tiesības uz atbilstošu privatizētā īpašuma domājamo daļu (izmantoto privatizācijas sertifikātu apjomā) vai arī lai izmaksā atbilstošu kompensāciju naudā.

Likuma 18. panta astotā daļa precizē, ka privatizācijas sertifikātu kontā un privātpersonu sertifikātu grāmatiņā jāatspoguļo visas operācijas ar tiem. Lai noskaidrotu sertifikātu plūsmu un veiktos darījumus, jāgriežas kredītiestādē, kur atvērts jūsu un mātes sertifikātu konts. Lai izvērtētu iespējamo mantas konfiskācijas seku ietekmi uz šo zemesgabalu, jādodas pie zvērināta advokāta.

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SK
Skaties.lv
Uncategorized
VIDEO: Bezpajumtnieks “izspiež” naudu no Bez Tabu žurnālista 1
10. Augusts, 2016
LA
LA.LV
Uncategorized
Sibīrijas šamane Gaļina operē bez skalpeļa. Redzes apmāns vai praktiska maģija?
10. Augusts, 2016
AN
Annika Niedrīte
Uncategorized
Kāpēc kavējamies pagātnē? 6 ieteikumi, kā virzīties uz priekšu
10. Augusts, 2016

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Latvijā miris pirmais Covid-19 slimnieks 2
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Līdz 2000 eiro palielina sodu par ierobežojumu pārkāpšanu
29 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Sindija Bukša par atgriešanos mājās: Frankfurtē pavadīju savu šausmīgāko nakti dzīvē
40 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Tuvākajā nedēļā gaisa temperatūra var sasniegt +20 grādus. Jaunākā prognoze!
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Kovidmuļķi un kovidnoziedznieki
4 stundas