Foto: Anda Krauze

“Pirmās klases bērniņš saka – nē, tas karogs nav labs…” Kāds ir atbalsts Ukrainai Latgalē? 0

Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
TV24
“Jo tālāk šķir, jo dumjāks var palikt!” Slaidiņu līdz smiekliem pārsteidzis suvenīrs no Ukrainas – krievu karavīra piezīmju grāmata 74
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

Aigars Stūris Daugavpilī: “Protams, cilvēki ir pret karu, pret to milzīgo postu, ko nes bombardēšana. Taču attieksme nav vienāda – vieni Ukrainu no sirds atbalsta, otri ir neitrāli, bet trešie, kas ir mazākumā, tā vai citādi atbalsta Putinu.

Uz ielas, veikalā un citās sabiedriskās vietās gan nedzird klaigājam, ka gaida Putinu, tomēr atsevišķi indivīdi Ukrainas nelaimē vaino Ameriku un NATO. Mēs, kas saprotam Ukrainā notiekošo, sakām – Krievija pati sev radījusi otru Afganistānu. Kaut gan izskatās, ka Putins pats nezina, ko īsti grib.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Lolita Šmukste Riebiņos: “Es strādāju skolā, prieks, ka bērni pauž atbalstu Ukrainai. Nesen aizbraucām uz Preiļiem, piedalījāmies Ukrainu atbalstošā pasākumā, arī radošajā darbnīcā, kur gatavojām rotaslietas Ukrainas karoga krāsās. Un nu bērni paši izvēlas šīs krāsas, piemēram, kad gatavojāmies klasi rotāt ar miera baložiem, atskanēja jautājums – skolotāj, vai drīkstu izkrāsot Ukrainas karoga krāsās?

Bērni ir kā spogulis, kur var saskatīt, kāds noskaņojums valda mājās, ģimenēs. Riebiņos, tāpat kā daudzviet Latgalē, netrūkst arī tādu ģimeņu, kas ilgi dzīvojušas Krievijas informatīvajā telpā. To krievu propagandu rullē uz nebēdu. Pirmās klases bērniņš saka – nē, tas karogs nav labs, tās krāsas nav labas… Nujā, atnes uz skolu to, ko dzird mājās.”

Jānis Ozoliņš Krāslavas novadā: “Varu runāt tikai par tiem, ar kuriem tiekos, – jā, mēs atbalstām Ukrainu katrs savu iespēju robežās.

Protams, Latgale ir tuvāk austrumu robežām, kāds varbūt arī gaida Putinu, vismaz kāds no bijušo frontinieku mazdēliem, kam šķiet, ka pie visa vainīga Amerika un NATO. Joprojām dzīvo ar pārliecību, ka līdz četrdesmitajam gadam Latvijā nekā nebija, viņi atnesuši kultūru un visu pārējo.”

Leontina Ūzula Gaigalavas pagastā: “Pie mūsu pagasta nama plīvo divi karogi – Latvijas un Ukrainas. Tas jau izsaka visu. Cilvēki vāc ziedojumus, piedalījās atbalsta koncertā Rēzeknē, jaunieši ļoti aktīvi. Darām visu iespējamo, lai tikai karš ātrāk beigtos.”