Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Edijs Pālens/LETA

Aptauja: Vai jūsu novadā ir viesojies kāds no Saeimas deputātiem, ticies ar vēlētājiem? 23

Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
TV24
Ķīna paziņo, ka kopā ar Krieviju ir gatava aizstāvēt “taisnīgumu” pasaulē. Vai Ķīna nostāsies uz frontes līnijas?
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Lasīt citas ziņas

Aija Zūle Skultē: “Pirms vēlēšanām jau braukā pa visu Latviju, muzikanti spēlē un dziedātāji rauj vaļā sirdi un dvēseli pacilājošas dziesmas, deputātu kandidāti sola vienā solīšanā, taču, kad cilvēks tiek Saeimā, visas skaļās solīšanas izkūp kā rīta migla kopā ar pašu solītāju. Kāds jau varbūt arī ieskrien Mārupes novada centrā ar priekšniekiem parunāt, bet neesmu dzirdējusi, ka iedzīvotāji būtu aicināti tikties ar kādu no deputātiem. Pēc vēlēšanām laikam baidās ierasties, jo vēlētāji var stingri prasīt, kāpēc solītais netiek pildīts. Cilvēkos rodas neticība, tāpēc jau tik daudzi uz vēlēšanām nemaz neiet.”

Irēna Sproģe Salas pagastā: “Ar Saeimas deputātiem rūgta pieredze. Pirms administratīvi teritoriālās reformas valsts attīstībai un iedzīvotāju labklājības nodrošināšanai solīja visādus labumus, taču ar to aktivitātes arī beidzās. Nevaru atcerēties nevienu Saeimas deputātu tikšanos ar iedzīvotājiem. Vienīgā reize – bet tas bija jau ļoti sen –, kad pagodināja tautu – Grāmatu svētkos ieradās toreizējais Saeimas deputāts no kaimiņu novada Leons Līdums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš kā sēlis dzīvo līdzi visu sēļu rūpēm un priekiem, piemēram, pagājušajā gadā bija kopā ar tautu Zvejnieku līcī. Mans uzskats, ka Saeimas deputātiem noteikti daudz biežāk vajadzētu tikties ar iedzīvotājiem, un nevis tikai tā, lai atkal kā parasti tikai parunātos, bet gan tā, lai cilvēki justu, ka viņi patiešām ir ieinteresēti problēmu risināšanā. Saiknei vajadzētu būt visus četrus gadus. Viņi taču ir tautas kalpi, līdz šim gan izskatās, ka tauta ir deputātu kalpi, cilvēkiem jāstrādā par zemām algām, lai deputāti varētu saņemt tās milzīgās.”

Andris Baldunčiks Viesītē: “Saeimas deputāti ir ļoti kūtri ar to braukšanu uz laukiem, lai tiktos ar iedzīvotājiem un uzklausītu viņu domas, priekšlikumus. Man prātā – gandrīz vai neticami! – tikai tas laiks, kad ieradās deputāts Juris Dobelis un premjers Andris Šķēle.

Viņi gan jau tādi kā aizmūža ļaudis, nepieklājas vairs runāt, bet jaunos deputātus visu laiku, kamēr nosēž Saeimā tos četrus gadus, nemaz nedabū redzēt vaigā, pat nezina, kā viens vai otrs izskatās. Tas tikai kārtējo reizi liecina, cik vara tālu stāv no tautas. Šāda nevēlama prakse būtu jālauž, Saeimas deputātiem jābūt kopā ar tautu.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.