Laukos
Mežsaimniecība

Meža atjaunošanai pērn izaudzēti 59 miljoni stādu0

Foto: LVM

Latvijā pagājušajā gadā meža atjaunošanai izaudzēti 59 miljoni sējeņu un stādu, liecina informācija Valsts meža dienesta (VMD) mājaslapā.

No Latvijā izaudzētājiem stādiem pērn 27% tika eksportēti uz Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, bet 73% iestādīti Latvijas mežos, atjaunojot un ieaudzējot 17 200 hektārus meža.

VM arī informē, ka pagājušajā gadā meža koku sēklu ražošanai ir ievākti 2223 hektolitri čiekuru un spurdžu, stādu audzēšanai – 214 kilogrami ozola zīles.

VMD atgādināja, ka meža reproduktīvā materiāla ieguves un sertificēšanas mērķis ir saglabāt Latvijas meža koku sugu ģenētisko daudzveidību un uzlabot atjaunoto un ieaudzēto mežaudžu produktivitāti, vitalitāti un atjaunošanās spēju.

Meža īpašniekam pirms reproduktīvā materiāla iegādes, meža stādīšanas vai sēšanas uzsākšanas ir būtiski zināt, kurā reproduktīvā materiāla ieguves apgabala teritorijā atrodas atjaunojamā meža platība. Savukārt pārdevējam vai piegādātājam būtu jāspēj paskaidrot, vai piedāvātie stādi būs piemēroti attiecīgajai platībai.

VMD ir kompetentā iestāde, kas veic meža reproduktīvā materiāla ražošanas, izmantošanas un tirdzniecības kontroli.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Starp lauksaimnieka ikdienu un pasaules rekordiem ūdens motosportā. Slakteru dzimtas stāsts trijās paaudzēs
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Pamēģiniet iztikt ar 300 eiro, šo cilvēku dzīve kļūst par izdzīvošanu,” Arhibīskaps Vanags par pensijām, NĪN un korupciju Rīgā 5
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Divi novadi ir brīvi no Covid-19 slimniekiem
35 minūtes
Ieva Ēvalde
Ekonomika
“Jaunie vecāki laimīgi brauc mājās ar jaundzimušo, bet jāskatās uz krematoriju!” Ko valmierieši domā par to, ka kļūst par “bēru galvaspilsētu”? 1
6 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kašers pastāsta par biedējošu notikumu, ko viņš piedzīvoja, kad bija tikai 9 gadus vecs zēns
26 minūtes