Foto: LETA

Miervalža Poļa Bronzas cilvēks un Baltais cilvēks pārtaps Zaļajā cilvēkā 0

Fonds “Mākslai vajag telpu” veltīs performanci slavenā latviešu mākslinieka Miervalža Poļa idejai par Bronzas cilvēku un Balto cilvēku, piedāvājot skatītājiem neklātienes performanci – Zaļo jeb atbildīgo cilvēku, informē Lāsma Goba, fonda Mākslai vajag telpu projektu vadītāja.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasakiet, ko pamanījāt pirmo, un uzziniet, kādu pirmo iespaidu par sevi radāt
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm
Lasīt citas ziņas

Otrdien, 13. augustā, plkst. 18 MVT Vasaras mājā tiks atklāta priekšpēdējā izstāde ciklā “LMA100”, kas godina Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) simtgadi, šoreiz modes māksliniekiem Artim Štamgūtam un Laimai Jurčai interpretīvi turpinot Bronzas (padomju?) un Baltā (Rietumu?) cilvēka tēmu.

Iedvesmojoties no Miervalža Poļa Bronzas un Baltā cilvēka performances, modes mākslinieki Artis Štamgūts un Laima Jurča turpina šo procesu par sabiedrības attīstību laikā un tendencēs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņi radījuši neklātienes performanci, kurā priekštečiem seko nākamais – Zaļais jeb atbildīgais cilvēks.

Mākslinieki ideju aizguva no Miervalža Poļa performances, kurā Bronzas jeb padomju laika cilvēks pārtapa par Balto – Kapitālistisko cilvēku, domājot par to, ka mūsdienu laikmeta kontekstam atbilstoši būtu Kapitālistiskajam jeb patērnieciskajam cilvēkam transformēties par Zaļo cilvēku, kas atbildīgi izturas pret savām izvēlēm.

Mākslinieki šādā veidā grib reflektēt par mūsdienu laikmeta zaļajām tendecēm, tomēr viņi vēlas par to runāt moderni. “Nav jāizvairās no aizvien lielākas tehnoloģiju ienākšanas mūsu sadzīvē, kā arī no plastmasas klātbūtnes, bet par patēriņu ir jādomā. Tā ir mūsdienu pasaules sastāvdaļa un tā tas arī visticamāk būs nākotnē. Taču to visu vairs nedrīkst patērēt bezatbildīgi,” pauž izstādes autori.

Zaļais cilvēks rosina domāt plašāk un atteikties no stereotipiem par to, kā rūpēties par pasauli, kurā dzīvojam, kā arī aicina pievērst uzmanību mūsu savstarpējām attiecībām – laiks uzlūkot vienam otru vienlīdzīgi.

Neklātienes performancē par Zaļo cilvēku Artis Štamgūts un Laima Jurča apskata vēl vienu tēmu – reprezentatīvā portreta ideju. Tas tiks attēlots caur darba kvadrāta jeb Instagram foto formātu, kas mūsdienās ir indivīda reprezentējošā platforma un būtisks mūsdienu sabiedrības sociālās komunikācijas fenomens.

Artis Štamgūts ir Latvijas Mākslas akadēmijas modes dizaina nodaļas docents. Darbojas arī savā zīmolā “Status by Shtamguts” kā dizaineris un radošais direktors. Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvis maģistra grādu modes mākslā. Papildus modes mākslu studējis Milānas modes akadēmijā – Nuova Accademia di Belle Arti (NABA) un Berlīnes mākslas universitātē – Universität der Künste Berlin (UDK).

Reklāma
Reklāma

Laima Jurča šogad ieguvusi maģistra grādu modes mākslā Latvijas Mākslas Akadēmijā. Lielākais sasniegums līdz šim ir uzvara internacionālajā jauno dizaineru konkursā “Ùódê Young Fashion Award”, kas norisinājās 2018. gada oktobrī, Polijā. Bijusi arī starp finālistiem konkursā “Arts Of Fashion Foundation” Sanfrancisko 2018 gada decembrī.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Veselam
“Viss. Variet iet. Tur jums receptes sarakstītas” – Annas pieredze ar mediķiem, kuri sūta no viena kabineta uz citu
Riskē izprovocēt kodolkaru: Putins draud ar “traģiskām” sekām, ja kāda no NATO dalībvalstīm sūtīs savus karavīrus uz Ukrainu
Gada ienākumu deklarāciju iesniegšana sagādā nepatīkamu pārsteigumu – vīrietis atklāj, ka parādā valstij vairāk nekā 3000 eiro
Kokteilis
Satraucošas ziņas no Bekingemas pils: princis Viljams pēdējā brīdī atsakās no svarīga pasākuma apmeklējuma “personisku apstākļu” dēļ