Foto: Fotolia

Miris čipēts un reģistrēts suns. Kas jādara saimniekam? 0

“Nomira mans sunītis, kurš pirms pāris gadiem bija čipēts un reģistrēts mājas (istabas) dzīvnieku reģistrā. Kas man tagad jādara, kam par šo faktu jāziņo?” IEVA RĪGĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

Tā kā suņa īpašniekam jānodrošina, lai sunim tiktu implantēta mikroshēma un suns tiktu reģistrēts Lauksaimniecības datu centra (LDC) vienotajā mājas (istabas) dzīvnieku reģistra datu bāzē, suņa īpašnieka pienākums ir arī informēt centru par reģistrētā mājas (istabas) dzīvnieka nāvi. Šī prasība noteikta Ministru kabineta 2011. gada 21. jūnija noteikumos Nr. 491 Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība. LDC mājaslapā ikvienam iespējams pārliecināties, vai suns ir reģistrēts, ievadot mikroshēmas (mikročipa) numuru.

Mājas (istabas) dzīvnieku (suni, kaķi vai sesku) izslēgt no LDC reģistra, ja tas ir miris, var:

CITI ŠOBRĪD LASA

1) izmantojot portāla www.latvija.lv e-pakalpojumu Reģistrēta mājas (istabas) dzīvnieka nāves vai eitanāzijas reģistrēšana;

2) nosūtot pa pastu veidlapu Ziņojuma lapa par reģistrētu mājas (istabas) dzīvnieku;

3) ierodoties klātienē kādā no LDC konsultāciju centriem vai Zemkopības ministrijas klientu apkalpošanas centros;

4) nosūtot ar elektronisko parakstu aizpildītu veidlapu Ziņojuma lapa par reģistrētu mājas (istabas) dzīvnieku uz LDC elektroniskā pasta adresi: [email protected].

Veidlapas, kā arī klientu pieņemšanas vietas un pieņemšanas laiki ir publicēti LDC mājaslapā: www.ldc.gov.lv.

Lauksaimniecības datu centrs atrodas Rīgā, Republikas laukumā 2. Ierodoties klātienē, līdzi jāņem mājdzīvnieka pase un personu apliecinošs dokuments.

LDC izslēdz no datu bāzes mājas (istabas) dzīvnieku, ja 20 gadu laikā pēc dzīvnieka reģistrācijas nav saņemts ziņojums no īpašnieka. Informāciju par dzīvnieku un tā īpašnieku pēc izslēgšanas no datu bāzes datu centrs glabā vismaz trīs gadus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.