Foto: Menno Schaefer/SHUTTERSTOCK

Mīts vai patiesība: Latvija ir zaļākā valsts pasaulē? 12

“Latvija ir zaļākā valsts pasaulē!” Droši vien šis apgalvojums nav svešs nedz tiem, kuri mūsu zemi katru dienu sauc par savām mājām, nedz tiem, kuri citās zemēs stāstījuši par lielākajām Latvijas bagātībām. Tiesa, realitāte ne viss ir tik rožaini, kā varētu šķist.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
Lasīt citas ziņas

“Ar likumiem un dabas aizsardzību uz papīra mums viss ir kārtībā, bet tad, kad mēs nonākam pie ieviešanas un praktisko lietu darīšanas, pie politiskās gribas un pietiekamas līdzekļu atvēlēšanas, lai dabu pasargātu un atjaunotu, tur Latvija pagaidām ir ļoti bēdīgā stāvoklī,” komentējot kopējo situāciju, RīgaTV 24 raidījumā “Būtu zinājis” norāda  Latvijas Dabas fonda padomes locekle Inga Račinska.

“Es teiktu, ka Latvijā mums vēl pietrūkst politiskās gribas un izpratnes par problēmas dziļumu. Ja šobrīd  politiķi un sabiedrība ļoti labi sāk izprast klimata jautājumus, tad dabas aizsardzība vēl aiz vien mums ir tādā mazāk izprastā līmenī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirmkārt, dabas aizsardzība un atjaunošana ir diezgan sarežģīta lieta, ko nevar izstāstīt ar vienu piemēru, tā ir kompleksa lieta. Otrkārt, arī Latvijā vēl aiz vien ļoti spilgts ir šis mīts, ka mēs esam zaļākā valsts pasaulē,” uzsver I.Račinska.

“Mums taču viss ir labi, mēs braucam, kaut kādi zaļi lauki ir. Tas jau nekas, ka tie ir ziemāji varbūt, bet zaļi,” ironizē speciāliste. “Mums pietrūkst šīs izpratnes un politiskās gribas, un arī vēlēšanās pagaidām tā no sirds risināt šo jautājumu.”

“Mēs neesam viena no zaļākajām valstīm pasaulē. Salīdzinot ar vidējo Eiropas Savienības (ES) līmeni, mums varbūt arī ir nedaudz labāk. Mēs neesam Nīderlande, kas praktiski iznīcinājusi lielāko daļu savu  dabisko teritoriju. Pie mums arī mēs varam vērot sugu izmiršanu, par kuru runā Eiropā un pasaulē.”

Visu šīs nedēļas raidījumu “Būtu zinājis” skaties šeit.

Raidījumu finansiāli atbalsts Latvijas vides aizsardzības fonds.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.