“Decor” stila līnijā īpaši akcentētas jaunās sezonas vadošās tematiskās tendences. “Briga”, spilgtums – dzīvīga zaļumu un sarkanā krāsa.
“Decor” stila līnijā īpaši akcentētas jaunās sezonas vadošās tematiskās tendences. “Briga”, spilgtums – dzīvīga zaļumu un sarkanā krāsa.
“MAISSON&OBJET PARIS” publicitātes foto

Modē omulības interjers. Kādas idejas aizņemties no dizaina nedēļas Parīzē? 0

Pasaules mājsaimniecības preču tendences vislabāk uzrāda gadatirgus Parīzē “Maison & Objet” (“Māja un lietas”), kas notiek reizi pusgadā. Pēdējais notika septembra sākumā, nākamais plānots janvārī. Biļete uz to maksā 70 eiro (internetā iepriekšpārdošanā var nopirkt par 50 eiro). Neraugoties uz laba koncerta cienīgām cenām, tas nevar žēloties par apmeklētāju trūkumu – to apmeklēja 76 502 interesenti no 171 valsts. Teju puse (32 tūkstoši) bija ārzemju apmeklētāji.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā 10
TV24
“Tā pircēja veikalā nevar pateikt pat vienu vārdu latviski!” Deputāte norāda uz lielu kļūdu, kas tika pieļauta 90.gados
Lasīt citas ziņas

“Maisson & Objet” dizaina nedēļas ietvaros tika prezentētas četras jaunas, ambiciozas stila līnijas. To nosaukumi: “Share” (dalīties), “Leisure” (izklaide), “Decor” (dekors) un “Care” (rūpes) labāk palīdz izprast, ko mājokļa jomā jaunajā sezonā akcentē dizaineri.

Pirmā stila līnija “Share” attiecas uz virtuves un galda klājuma kultūru. Jaunos virtuves un galda piederumus noformējusi Elizabete Lerī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Otrajā stila līnijā “Leisure” Fransuā Bernārs nopietnāk pievērsies kancelejas preču, dāvanu un bērnu preču izskatam. Dizaina izstādē piedāvāti jauni kancelejas piederumi, dāvanas, aksesuāri un bērnu preces izstrādājumu jomā.

Trešajā stila līnijā “Decor” Fransuā Delklo noformējis atsevišķus interjera dekorus – vāzes, spoguļus un citus jaunus dizaina darbus. Jaunums – mīlīgas interjera skulptūras.

Ar īpašu rūpību un maigumu izveidoti dažādi mājokļa aksesuāri, kas palīdz radīt omulību – to vēsta ceturtā stila līnija “Care” Elizabetes Lerī, Fransuā Bernāra un un Fransuā Delklo noformējumā. Ļoti dažādu mājas produktu klāsts – no kārdinošām mīkstajām rotaļlietām līdz krāšņām rotaslietām, sākot no pārsteidzošām svecēm līdz estētiski un izsmalcināti noformētām gultām, ērtiem krēsliem un daudzveidīgiem spoguļiem.

Izstādes veidotāji iesaka, gaidot viesus, padomāt par gaumīgi klātu galdu, kur netrūkst ne skaista galdauta, ne pieskaņotu galda piederumu, ne harmonisku dekoru. Tagad drīkst nebaidīties izvēlēties arī tādus virtuves un galda piederumus, kas piestāvētu vecmāmiņas laika galda klājumam.

Neatstājam novārtā dāvanu izvēli un noformējumu, padomājam gan par vismazākajiem, gan par vis­aizņemtākajiem ģimenes locekļiem un sarūpējam vizuāli interesantas veltes.

Mājokļa omulībai piedāvā izmantot dažādus dekorus – taustei tīkamu tekstilu (kažokādas, samtu, linu), savdabīgus amatniecības izstrādājumus (pinumus un lietas no koka), interesantus gaismekļus, spoguļus un aizslietņus, kas ļoti aktuāli šosezon.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.