Stilists un modes dizaineris Aleksandrs Pavlovs.
Stilists un modes dizaineris Aleksandrs Pavlovs.
Publicitātes foto

Modes dizaineris Aleksandrs Pavlovs: “Labāk rūgta patiesība nekā saldi meli!” 0

Kanālā TV3 jau trešo sezonu atsācis raidījums “Gatava pārvērtībām”, kurā piedzīvot pārmaiņas sievietēm palīdz skaistuma un dzīves stila blogere Maija Armaņeva, stiliste Žanna Dubska un modes dizainers un stilists Aleksandrs Pavlovs, kuram ir ne tikai 20 gadu pieredze modes industrijā, savs modes zīmols “Alexander Pavlov”, bet reizē prieks ar savu padomu un zināšanām palīdzēt ikvienai dāmai atrast īsto skaistuma recepti. “Galvenā ir harmonija starp sastāvdaļām,” smaida Aleksandrs, kurš ikdienā labprāt komponē īsto stila garšu ne tikai modes dāmām, bet lutina ar paša gatavotiem gardumiem abas meitas un otro pusīti Agniju.

Latviju šķērsos nokrišņu zona, kas atnesīs vienu no spēcīgākajiem sniegputeņiem šoziem. Vai prognoze par vētru joprojām spēkā? 1
“Saslimu ar kovidu, bet testu nodevu tikai pēc nedēļas. No kuras dienas sāk skaitīt karantīnu?” Uz skatītājas jautājumu atbild Stella Lapiņa 26
“Mēs te tupēsim ar maskām, kodiem un ierobežojumiem, kamēr visa pārējā Eiropa dzīvos kā 2019. gadā,” Soctīklotāji par Pavļuta paziņojumu 244
Lasīt citas ziņas

Aleksandr, kas jums, pieredzējušam modes dizaineram, liek piedalīties pārvērtību raidījumā, strādāt ar pilnīgi nepazīstamu “materiālu”?
Es to saucu par profesionālo muskuļu treniņu. Viena lieta, ja tev ir savi klienti, kuru vēlmes es vairāk vai mazāk piepildu. Bet šeit ir jauns materiāls, dāmas, kuras ir gatavas maniem padomiem. Labprāt piedalos raidījumā, lai izstāstītu sievietēm gan par apģērba garumu, papēžu augstumu, rotām, jakām, mēteļiem, cepurēm, auskariem, frizūrām, grimu un tonālajiem krēmiem. Es nenāku kritizēt, bet konsultēt – tieši tāpat kā labprāt palīdzu tām dāmām, kas atnāk pie manis uz veikalu – viņas tiek īpaši uzņemtas, “apčubinātas”, pastāstām par niansēm, izglītojam. Arī tad, ja sieviete neko nenopērk, viņa aiziet mājās ar vērtīgu bagāžu.

Kā ir vieglāk – ja dāma zina, ko vēlas, vai tāda, kura ļauj brīvu vaļu stilistam?
Ja dāmai vajag kaut ko pašūt, tad, protams, ir ļoti labi, ja viņa zina, ko grib, – tad man atliek piemeklēt modeli, pielikt kādu elementu, kas to padara burvīgāku, sievišķīgāku vai elegantāku. Savukārt tad, ja, runājot par stilu, viņa nezina, ko īsti vēlas, viņai ir jāuzticas manai gaumei un zināšanām. Es piedāvāju matu griezumu, krāsu, kosmētiku, apģērbu – tieši tāpēc es esmu, lai atklātu citu redzējumu. Redzējumu no malas. Cilvēks gadiem ilgi dzīvo ar vienu nemainīgu priekšstatu par sevi, bet es viņu esmu ieraudzījis šodien, un ļoti iespējams, ka vecmodīgs šajā laikā ir kļuvis gan viņa apģērbs, gan stils, kas vairs nesaskan nedz ar sociālo statusu, ne dzīves vidi. Reizēm dāma saka – bet man patīk! Jā, bet, ja tu, piemēram, esi sieviete pēc četrdesmit un joprojām uzstājīgi vēlies vilkt īsas kleitas, to nevar darīt. Tas ir vecums, kurā svārki nosedz ceļgalus, un elegance ir garantēta. Vai valkāt melnu ikdienā – tas ir kaitīgi! Melnais liek sievietēm izskatīties vecākām, neveselīgākām, īpaši, ja viņas nekrāsojas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ir viegli pateikt sievietei, ka viņas izskatā kaut kas būtu jāmaina?
Es uzreiz lūdzu piedošanu un brīdinu, ka runāšu tieši. Labāk rūgta patiesība nekā saldi meli. Saku – piedodiet, jūsu kolorītam vai tipāžam nepiestāv šī krāsa vai fasons. Cilvēkam no manis nav vajadzīgi komplimenti, bet padoms, lai šos komplimentus saņemtu pēc tam.

Piekrītat uzskatam, ka sieviešu mode tomēr ir adresēta vīriešu acīm?
Pie manis nāk sievietes, kuras vēlas uzzināt, kas interesēs vīriešus. Ja tas nav svarīgi, sarunu neturpinām.

Modes nami atšķiras, tomēr liela daļa rada fasonus vīriešu acīm, kuros sievietei jāizskatās kā dāvanai, kā mūzai, kura iedvesmo.

Skaists obligāti nenozīmē kaut ko spilgtu, bet visam ir jābūt līdzsvarā, harmonijā. Franči saka – galvenais ir tīra kleita un jaunas kurpes.
Skaistas var būt arī pelēkas drēbes – ar skaistu grimu, aksesuāriem, labu matu sakārtojumu. Un vīrietis atskatīsies, jo vīriešiem patīk skaistas, koptas sievietes. Vīrieši ir kā mazi bērni, kuriem patīk skaists iesaiņojamais papīriņš un tikai pēc tam – konfekte. Tas ir mīts, ka vīrietim ir vienalga, kas mugurā sievietei. Skaistas drēbes ir arī viens no ieročiem cīņā par vīrieša sirdi.

Labo iespaidu gan var ātri sabojāt, ja nekā vairāk par iesaiņojumu nav.
Tādu sieviešu manā pieredzē bijis maz. Es teiktu, ka neviens to aso prātu, gudrību nepamanīs bez iesaiņojuma. Tas var būt arī labs matu sakārtojums, pelēks mētelis, bikses, kurpes, labas brilles un bordo krāsas soma – tēls ir gatavs. Protams, pēc iesaiņojuma nāk konfekte.
Vienam patīk gudrāka, citam – ne visai. Uzskatu, ka dzīvē sieviete mācās no vīrieša, nevis otrādi. No sievietes saņemto informāciju vīrietis neuztver kā zināšanas. Savukārt sieviete daudz iemācās no vīra, pārņem viņa zināšanas. Viņai labi strādā intuīcija, tāpēc vīrieši bieži prasa padomu sievietēm.

Kad sievietei vajadzīgas pārmaiņas izskatā?
Reizi katros desmit gados, taču nevis apaļās, bet pusapaļās gadskārtās. Sieviete pati to neapzināti jūt – vai nu piekrišana kaut kur zūd, vai darbā īsti neveicas. Viena krīt panikā, raudot, ka dzīve beigusies, kaut kas salūzis, kāds noskaudis. Bet bieži viss ir daudz vienkāršāk – ir jāizmaina garderobe! Apģērbs parāda to, kas tu esi. Tas palīdz kāpt pa karjeras kāpnēm un veidot attiecības.

Mode atbrīvo vai iegrožo?
Tai ir savi noteikumi, taču ļoti daudz brīvības. Ir skaidrs, piemēram tas, ka vienmēr un visur tumšais jūs padarīs nopietnākas, bet gaišais dos vieglumu. Protams, ir sievietes provokatores, kuras jebkurā vecumā, arī 60 gados, eksperimentē, valkā, piemēram, īsus svārciņus Mēs redzam daudz modes ikonu, piemēram, Vivjēnu Vestvudu, kas ģērbjas spilgti, pamanāmi, ekstravaganti. Taču ir jāprot to gudri apspēlēt. Svarīgi, lai tas nav nožēlojami un smieklīgi.

Vai to mācāt arī savām meitām?
Manas meitenes ir princešu vecumā (11 un 13), un viņas šobrīd drīkst izpausties, kā vien vēlas. Priecājos, ka viņas izmēģina frizūras, apģērbu – eksperimentē. Un ļoti lepojos, ka meitas jautā padomu man.

Jūs veidojat kolekcijas un stilu tikai sievietēm – vīriešu mode ir pārāk vienveidīga?
Sieviete var būt dažāda – romantiska, seksuāla, ietekmīga, trausla, bet vīrietis – tikai vīrišķīgs. Protams, modes pasaulē ir izņēmumi. Lielie modes nami mūsdienās eksperimentē ar vīriešu modi, meklē jaunu vīrišķību, tāpēc dizaineru kolekcijās vīriešiem parādās pat svārki, volāni un rišas. Šobrīd mode mēģina atgriezties pie vīriešiem kā modes nesējiem, kā tas bija agrāk, kad košāk ģērbti bija tieši vīrieši, bet sievietes bija pelēkās pelītes. Tagad viss ir mainījies, jo sievietes ir pārņēmušas modi, un nu valkā pat visvīrišķīgākās lietas. Vīrietis tomēr atbild par ģimenes ienākumiem, par visu ģimenes veiksmi. Ja viņš būs kā klauns, tad viņu pieņems darbā tikai cirkā. Līdz ar to vīriešu apģērbos nav iespējas plašām variācijām, tā ir diezgan garlaicīga.

Kas jūs šobrīd iedvesmo paša jaunajai kolekcijai?
Es lieku uzsvaru uz krāsu – šobrīd tā ir pelēkā, jo šī atturīgā krāsa izceļ acis, sejas krāsu. Ja sieviete saka, ka pelēks ir garlaicīgi, es pajautāju, ko vēlies dzirdēt vairāk – to, ka tev ir skaista kleita, vai to, cik labi tu tajā izskaties? Man tuvs ir minimālistiskais stils. Laba ir arī zilā krāsa, kas ir pretkrāsa mūsu sejas dzeltenajiem un oranžajiem toņiem. Protams, pavasarī būs pasteļtoņi, rozā, zilais, sudraba, dzelteni vai balti akcenti. Galvenais, lai sieviete izskatās garšīgi šajā pelēkajā laikā.

Aleksandr, jūs esat skolojies Anglijā un ASV, kāpēc strādājat šeit, Latvijā?
Savulaik Montfortā (Contour Fashion de Montfort, Leičestera. – Aut.), kur studēju korsešu modi, cilvēki bija sajūsmā par manu darbu un šūšanas prasmi, piedāvāja mācīties tālāk. Sapratu, ka nav vērts maksāt tūkstošiem mārciņu par to, ko varu apgūt pats, izvēlējos neturpināt. Jā, lielās metropoles – Ņujorka, Londona, Tokija – mani iedvesmo, bet pārcelties nevēlos. Esmu patriots, kuram, protams, sāp tas, ka Latvija ir zaudējusi lielās pirms un pēckara laika tekstila rūpnīcas un pēckara ietekmi modes sfērā. Bet man šeit patīk, nevaru iztikt bez mūsu svētkiem – Jāņiem, Dziesmu svētkiem, valsts svētkiem, bez mūsu dziesmām – citiem tādu nav. Mums ir skaista vasara, rudens, ziema, pavasaris, nevis, piemēram, smilšu vētras kā Dubaijā, kur mīt mana māsa. Šeit ir tīrs, garšīgi ēdieni. Ko vēl var vēlēties!

Trīs vārdi, kas jūs raksturo vislabāk?
Elegance. Radošums. Mīlestība.

Bez kā nevarat iedomāties jūsu dienu?
Bez manas otrās pusītes, kura mani mīl un kuru mīlu es. Mums ir ļoti labi, varam pavadīt kopā diennaktīm, strādāt kopā. Man ir jāsajūt viņas ieinteresētība, atbalsts ikdienā. Vajadzīga arī kafija, kāds gardums un skaista, sakārtota vide.

Lielākais sasniegums darbā?
Mans modes zīmols un savs salons. Atzinības un uzvaras konkursos nāk un aiziet, tomēr ir īpaši notikumi, ko neaizmirst, – tāda, piemēram, ir kleita, ko pirms 20 gadiem radīju, iedvesmojoties no Laimas Vaikules. Toreiz sapņoju, ka viņa to varētu uzvilkt. Tas beidzot notika pagājušajā vasarā Laimas “Randevouz”. Sasniegums ir arī debija raidījuma vadīšanā – jaunībā par kaut ko tādu nebiju pat sapņojis.

Labākā izklaide?
Labas filmas un teātris, kas iedvesmo. Ceļojumi kopā ar otro pusīti un meitām, kaut vai tepat līdz Bolderājai. Viesu uzņemšana un šampanietis.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
FOTO. “Izskatās kā iemīlējušies!”: princis Viljams un Keita Midltone atgriezušies no atvaļinājuma
VIDEO. “Nenormāla slodze, ieskaitot slimnīcas pa ceļam…”: Olga Rajecka atklāj patiesību par “Eolikas” koncertdzīves aizkulisēm
VIDEO. “Tā procedūra ir ļoti nopietna, jo dibens jau nav tā mazākā ķermeņa daļa”: Olga Kambala ar injekcijām tiek pie smukākas pēcpuses
Negatīvās emocijas atbrīvošanas un veiksmes piesaukšanas rituāls: kas jāzina, lai izdotos? 1
Latviju šķērsos nokrišņu zona, kas atnesīs vienu no spēcīgākajiem sniegputeņiem šoziem. Vai prognoze par vētru joprojām spēkā? 1
“Saslimu ar kovidu, bet testu nodevu tikai pēc nedēļas. No kuras dienas sāk skaitīt karantīnu?” Uz skatītājas jautājumu atbild Stella Lapiņa 26
“Mēs te tupēsim ar maskām, kodiem un ierobežojumiem, kamēr visa pārējā Eiropa dzīvos kā 2019. gadā,” Soctīklotāji par Pavļuta paziņojumu 244
Ja pārdod mašīnu – vai jāmaksā valstij nodoklis? 18
Vai, enerģijas ieguvei izmantojot saules baterijas, rēķini tiešām ir pa nullēm?
Lasīt citas ziņas
Tava mēle šodien nebūs īsti valdāma – tev gribēsies runāt daudz ko! Horoskopi 28.janvārim
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieces – Ilze, Ildze un Izolde
VIDEO. Aktrise Rēzija Kalniņa: manās mājās suņi drīkst būt visur. Arī uz galda!
VIDEO. Vai Aminatai izdotos uzvarēt “Eirovīzijā”? 26
Sarunājas ar kaķi un diskutē par ēdienu: Mairis Briedis “audzē muskuļus” soctīklos. Fani neizpratnē 15
Tavas iespējas būt veiksmīgam šodien būs tik augstas kā vēl nekad! Horoskopi 27.janvārim 1
Lielākie pabalsti – azartspēlēm. Cik ētiski ir valstij atbalstīt azartspēļu uzņēmumus?
Slimo gan vakcinētie, gan nevakcinētie: aicina atcelt Covid-19 sertifikāta prasību tirdzniecības centros 2
Latviju šķērsos nokrišņu zona, kas atnesīs vienu no spēcīgākajiem sniegputeņiem šoziem. Vai prognoze par vētru joprojām spēkā? 1
Līdz pretinieka pozīcijām 400 metri. Cik gatava saspīlējuma eskalācijai ir Ukrainas armija. “Latvijas Avīzes” reportāža 12
“Visā pasaulē cilvēki sadalīti vienos un otros, un vairs nezinu, kuri ir labie un sliktie.” Saruna ar komponistu Zigmāru Liepiņu
“Domāju, ka tas varētu palīdzēt.” Kariņš atbalstītu vicepremjera amata izveidi
Lietuvā jauns ar Covid-19 saslimušo rekords, daudz saslimušo arī Igaunijā
Neskatoties uz Covid-19 saslimšanas rekordiem, Eiropā atceļ ierobežojumus 12
“Represiju dēļ latgalieši to tik sapņo kā atdalīties no Latvijas un pievienoties Krievijai!” Ko par mums raksta Krievijas propagandas mediji 295
“Pa logu izmeta 400 mārciņu pieprasīto kukuli un ar 137 km/h bēga no kolēģiem!” Kā Jevgeņijs Rēzeknē atmaskoja uzmācīgos un negodīgos ceļu policistus 23
“Mēs te tupēsim ar maskām, kodiem un ierobežojumiem, kamēr visa pārējā Eiropa dzīvos kā 2019. gadā,” Soctīklotāji par Pavļuta paziņojumu 244
Rīgu pārņēmis omikrons. Ko vēl atklāj novērojumi Latvijas pilsētu notekūdeņos? 48
Skatītāja: Uztaisiet šovu, lai prezidents un ministri parāda, kā izdzīvot ar 283 eiro mēnesī 248
“Gobzems apkauno nevis sevi, bet savus vecākus,” Kreituse asi kritizē politiķi 142
VIDEO. “Tā procedūra ir ļoti nopietna, jo dibens jau nav tā mazākā ķermeņa daļa”: Olga Kambala ar injekcijām tiek pie smukākas pēcpuses
Kariņš un Pavļuts jau nav vienīgi, kuri “rausta sabiedrību”! Zanders iesaka tuvākajās nedēļās izslēgt “ziņas” 45
Streips: Ukraiņi cīnīsies, rietumi palīdzēs. Tad jautājums, cik gatavas krievu mammas būs lolotos dēlus sagaidīt zārkos 73
pārvarēt sausas ādas tuksnesi
13:17
Latvijas IKP ceturtajā ceturksnī provizoriski pieaudzis par 3,4%
13:12
“Domāju, ka tas varētu palīdzēt.” Kariņš atbalstītu vicepremjera amata izveidi
12:31