Foto – Juris Bāze

FOTO: Modīgākās gladiolas. Selekcionārs Juris Bāze šajā sezonā piedāvā četras jaunas šķirnes. 2

Vai šovasar gaidāmi jaunumi gladiolu šķirņu klāstā? IEVA TUKUMA NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

• Selekcionārs Juris Bāze šajā sezonā piedāvā četras jaunas šķirnes.

‘Cīruļdziesma’ – trīskrāsu gladiolas augšējās ziedlapiņas ir krēmkrāsā, apakšējās – dzeltenas, bet centrā pie rīklītes ir sarkanīgs matējums. Visu apakšējo ziedlapiņu vidū redzamas sarkanas šautriņas. Vārpā ir 17–18 ziedpumpuru. Kruzuļotie ziedi sakārtoti blīvā vārpā. Pavairojas ļoti labi.

CITI ŠOBRĪD LASA

‘Zelta Atslēdziņa’ – slaida, dzeltena gladiola, kam apakšējās ziedlapiņas ir tumši dzeltenas. Dažkārt augšējo ziedlapiņu galos veidojas laškrāsas ietonējums. Vārpā ir 20–21 ziedpumpurs. Labi tas, ka no bērniem izaug tikai I un II lieluma sīpoli.

‘Malvīne’ – neliela auguma (1–1,10 m), skaisti kruzuļota, daudzkrāsaina gladiola. Augšējās ziedlapiņas ir gaiši rozā ar tumšāku tonējumu malās, apakšējās ziedlapiņas – gaiši oranžas ar šaurām, tumši rozā šautriņām. Izceļas ar ļoti biezām ziedlapiņām. Blīvajā vārpā ir 19–20 ziedpumpuru. Vienlaikus atveras 8–9 ziedi. Pavairojas labi.

‘Solo’ – slaida gaišas ceriņkrāsas gladiola. Uz apakšējām ziedlapiņām redzams tumšas ceriņkrāsas plankums ar platu krēmbaltu svītru tā centrā. Blīvajā vārpā sakārtoti 24–25 ziedpumpuri. Vienlaikus atveras 10–12 ziedu.

Bumbuļsīpols atkarībā no tā lieluma maksā 2–3 eiro.

• Selekcionārs Laimonis Zaķis radījis trīs jaunas šķirnes.

‘Šoka Terapija’ – sīkziedu šķirne ar slaidām ziedvārpām. Eleganti kruzuļotā zieda augšējā daļa ir gaiši dzeltena, bet trīs apakšējās ziedlapas – koši aveņsarkanas. Šķirne ir veselīga, bet diezgan vāji vairojas.

‘Auguste’ – slaida auguma šķirne ar blīviem, izturīgiem, eleganti kruzuļotiem oranžkrāsas ziediem, kuru centrā ir koši dzeltens plankums. Klasiska skaistule, kas labi aug un vairojas.

‘Kafijpauze’ – spilgti kafijbrūni ziedi ar sarkanbrūnu nokrāsu. Ziedvārpas ir slaidas, noturīgas. Ļoti audzelīga lielziedu šķirne, kas izcili labi vairojas. Bagātīgi zied no visu izmēru sīpoliem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.