Foto – EPA/LETA

Moldova starp ES un Krieviju 2

Pievieno LA.LV

Moldova. Premjerministrs Pāvels Filips (attēlā) asi reaģējis uz valsts prezidenta Igora Dodona rosinājumu atcelt asociācijas līgumu ar Eiropas Savienību.

Kokteilis
cilvēks pats var zināt, ka viņam “uzlikta ļaunā acs”? Piecas pazīmes, kurām ezotēriķi piešķir lielu nozīmi
Lietuvā izsludina valsts mēroga ārkārtējo situāciju
RAKSTA REDAKTORS
Varbūtība ir augsta… Pabriks, balstoties uz savu pieredzi augsta līmeņa sarunu vešanā, izsaka versijas par CIP direktora lidojumu uz Maskavu
Lasīt citas ziņas

Filips uzsvēra, ka Moldovas konstitūcija nedod pilnvaras prezidentam paziņot vai pieņemt šādus lēmumus, nosaucot Dodona teikto par “tīru retoriku”. Runājot Maskavā pēc sarunām ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, Dodons paudis cerību, ka asociācijas līgums tiks atcelts, ja viņa partija parlamentā iegūs vairākumu. Dodons arī norādīja, ka centīsies “pilnībā atjaunot” ekonomisko sadarbību ar Krieviju, jo vienošanās ar ES nav nesusi cerēto tirdzniecības pieaugumu. Pēc tam, kad Moldova parakstīja asociācijas līgumu ar ES, Maskava noteica embargo tās vīnam un dārzeņiem. Dodons pauda cerību, ka Sociālistu partija, kuru viņš vadījis, nākamajās vēlēšanās iegūs parlamentāro vairākumu un šī valdība tiks atcelta. Moldovā parlamenta vēlēšanas ir paredzētas 2018. gada beigās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.