Pasaulē
Vēsture

Muzejam Vācijā būvē stiklašķiedras “Tīģeri”1

Foto: Wikimedia Common

Vācijas armijas jeb Bundesvēra speciālisti drīzumā pabeigs darbu pie leģendārā nacistiskās Vācijas armijas tanka “Panzer VI Tiger I” kopijas būves, vēsta laikraksts “Die Welt”. Minētais tanks mūsdienās skaitās ārkārtīgi liels retums, jo tikai daži eksemplāri pārdzīvojuši Otro pasaules karu. Stiklašķiedras kopija oriģināla izmēros un precīza detaļās aizstās “robu” Vācijas tanku muzeja ekspozīcijā.

“Tīģeri” uzskata par Vērmahta tanku karaspēka simbolu un tā stūrainais siluets, kā ierasts, parādās kinofilmās, kur nepieciešama Hitlera Vācijas tanku klātbūtne. Mūsdienu vērtējuma tā bija daudzējādā ziņā progresīva un vairākās jomās pār pretinieka tankiem pārāka, taču tajā pat laikā tehnoloģiski pārāk sarežģīta un izgatavošanā darbietilpīga mašīna, ja ņem vērā nepieciešamību pēc masveida ražošanas.

Zināms, ka Otrā pasaules kara laikā tika izgatavoti 1355 šī tanka eksemplāri (PSRS kara laikā tikai tanku T-34 vien izgatavoja 35 119 eksemplāros), taču muzejos šobrīd atrodami vien seši – pa diviem Francijā un Krievijā, pa vienam Lielbritānijā un ASV. Darba kārtībā ir tikai tas, kurš apskatāms muzejā Bovingtonā, ASV Džordžijas štatā. Paradoksālā kārtā, lai arī nākamo šī tanka modeli, 1944/1945. gadā būvēto “Karalisko Tīģeri” izgatavoja krietni mazākā skaitā – 492 vienības, mūsdienu muzejos tas sastopams pat biežāk – astoņos eksemplāros.

Vācijas tanku muzejs Munsteras mazpilsētā Lejassaksijas federālajā zemē līdz nesenam laikam izmantoja “Tīģeri”, kas bija sakomplektēts no vairākiem šī tanka vrakiem, līdz tika nolemts, ka labāk izgatavot pilnīgu kopiju. Muzeja ļaudis ir pārliecināti, ka tā kalpos par lielisku magnētu apmeklētājiem. “Kad vēlāk tas tiks parādīts publikai, iespaidam jābūt tādam, ka viņu priekšā atrodas īsts laikmeta liecinieks,” laikrakstam norādīja Bundesvēra maskēšanās tehnoloģiju centra pārstāvis Haralds Kaizers, kurš vada tanka projektu.

Saistītie raksti
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Pasaulē
Bijušie valstu līderi koronavīrusa dēļ aicina steidzami sarīkot G20 samitu
16 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par sejas maskas nevalkāšanu un smēķēšanu slēgtā telpā soda Rumānijas premjerministru
1 diena
LE
LETA
Pasaulē
“Protestu viļņi atspoguļo patiesu neapmierinātību.” Obama komentē ASV jau gandrīz nedēļu notiekošos protestus 2
1 diena

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
“Kretīns viņu nosauca par pērtiķi ugunskurā!” Streips atklāti par rasismu Latvijā un ASV 4
4 stundas
IR
Ilmārs Randers
Latvijā
“Esmu grāmatvede, veterinārārste, agronome un ģimenes pavāre!” Kā “dzīve atgriežas sliedēs” Madonas un Rēzeknes pusē
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Jaunietis “kunga prātā” nesavalda auto un “noslauka” mašīnu, kurā gadu vecs bērns
2 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Daļai ir “aizgājis ciet širmis”, bet diez vai asiņainas bildes palīdzēs
3 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Polittehnoloģisks gājiens: cik ēstiska ir skolu direktoru piedalīšanās politiskajā aģitācijā? 2
8 stundas