Mūžībā devusies Lidija Siliņa.
Mūžībā devusies Lidija Siliņa.
Foto: Ieva Lūka/LETA arhīvs

Mūžībā aizgājusi ilggadējā Baltinavas novada domes vadītāja 0

Trešdien, 19.februārī, mirusi ilggadējā Baltinavas novada domes priekšsēdētāja Lidija Siliņa, aģentūra LETA uzzināja domē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Lasīt citas ziņas

Baltinavas novada domes priekšsēdētājas amatā viņa nostrādāja no 2009. līdz 2017.gadam. “Šajā amatā nostrādātie gadi atklāja jaunas šķautnes Lidijas personībā: viņa spēja klusi, bez ārējā skaļuma būt sava novada patriote, prata pārliecināti iestāties par sava novada attīstības iespējām diskusijās ar reģionālās attīstības politikas pārstāvjiem, izprata sava novada cilvēku sadzīves un novada kultūras dzīves vajadzības, pati ar raitu dejas soli kuplināja “Gaspažu” priekšnesumus,” pauda pašvaldībā.

Siliņa dzimusi 1959.gada 10.februārī Surikovas ciemā Evģēnijas un Antona Ločmeļu trīsbērnu ģimenē. Skolas gaitas viņa sāka Baltinavā, bet turpināja Balvu vidusskolā. Studēja Siliņa Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā, Hidromeliorācijas fakultātē, kur satikts arī dzīvesbiedrs Valdis Siliņš un nodibināta ģimene.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc augstskolas beigšanas Siliņa kā jaunā speciāliste atgriezās Baltinavā, kopā ar vīru aktīvi iesaistījās ciema sabiedriskajā dzīvē, vadīja atpūtas pasākumus kultūras namā. Novada domē norāda, ka Siliņu vadītie ģimeņu vakari Baltinavas vidusskolā bija emocionāli un izdomas bagāti.

Kolēģi pauda, ka sabiedriska aktivitāte, saimnieciska domāšana, iejūtība un spēja saprasties ar dažādu raksturu cilvēkiem bija par pamatu Siliņas ievēlēšanai Baltinavas ciema priekšsēdētājas amatā, pēc tam sekoja zemes ierīkotājas darba gadi.

Siliņai ir divi dēli.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Siliņa dzimtajā pagastā vēlēšanās startējusi no sarakstiem “Mēs – dzimtajai Baltinavai” un “Mēs- Baltinavai”. Aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās “Mēs – Baltinavai” ieguvis piecus no deviņiem pašvaldības deputātu mandātiem. Siliņa savu kandidatūru dalībai pašvaldību vēlēšanās nevirzīja, un par domes priekšsēdētāju ievēlēta viņas kādreizējā vietniece Sarmīte Tabore.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.